28.01.2017. 09:33
Pērnā gada Latvijas labākais sportists Kristaps Porziņģis piektdien pirmoreiz savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā iemeta pirmos sešus metienus no spēles un palīdzēja Ņujorkas «Knicks» komandai ar 110:107 (29:23, 25:28, 28:36, 28:20) mājās pieveikt tiešo kopvērtējuma konkurenti Šarlotes «Hornets».

Porziņģis šajā mačā izcēlās ar 18 punktiem, bet jau otro reizi pēdējos trijos dueļos spēli pabeidza priekšlaicīgi ar piezīmju normu.

«Hornets» komanda ir «Knicks» tiešā konkurente cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā. Ņujorkas vienība guva vien savu piekto uzvaru 15 šogad aizvadītajās spēlēs, tomēr tagad tā ir vairs tikai divu panākumu attālumā no «play-off» zonas.

Uzvarētājiem rezultatīvākie ar 18 punktiem bija Porziņģis un Karmelo Entonijs, kuram bija arī 11 atlēkušās bumbas, bet attiecīgi 16 un 15 punktus sameta Kortnijs Lī un Brendons Dženingss.

Video

Porziņģis šoreiz nospēlēja 35 minūtes, trāpot sešus no septiņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem. Viņa kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, trīs bloki, divas kļūdas un sešas piezīmes.

Laikā kamēr Porziņģis atradās laukumā Ņujorkas klubs ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Porziņģis četrās no pēdējām piecām spēlēm izpildījis pa 11 metieniem, bet šī bija viņa rezultatīvākā cīņa kopš 6.janvāra. Tāpat šī bija pirmā reize Porziņģa karjerā, kad viņš, izpildot vismaz desmit metienus, garām aizmetis tikai trīs reizes.

No pēdējām trim spēlēm divās Porziņģis nopelnījis maksimāli iespējamās sešas piezīmes, bet vēl vienā ticis pie piecām. Pirms tam viņš šosezon kopā bija tikai divreiz laukumu pametis ar piezīmju normu.

Tikmēr «Hornets» līderis Kemba Volkers iemeta 31 punktu, ar 17 punktiem piektdienas cīņā izcēlās Mārvins Viljamss, bet pa 15 punktiem sameta francūzis Nikolā Batums un itālis Marko Belinelli, turklāt pirmajam no viņiem bija arī 11 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Pēc neveiksmīgiem pēdējiem mačiem šo latvietis iesāka gluži pretēji. Jau pirmajā uzbrukumā viņa pirmais metiens bija veiksmīgs, bet kopā Porziņģis pirmajās piecās ar pusi minūtēs realizēja četrus metienus un guva desmit punktus, savukārt «Knicks» izvirzījās vadībā ar 12:6. Neskatoties uz spēles sākuma augsto rezultativitāti, vairākas nākamās minūtes Porziņģis vairs uzbrukumā bumbai nepieskārās un «Knicks» jau zaudēja ar 18:19, kad latvietis arī tika nomainīts. Ceturtdaļas izskaņā gan iespēlējās Entonijs un mājinieki atkal bija priekšā ar 29:23.

Otrās ceturtdaļas vidū Porziņģis ar diviem iespaidīgiem bumbas triecieniem grozā no augšas piecēla kājās visu «Madison Square Garden» arēnu. Lēnām arvien pārliecinošāk darbojās arī latvieša komandas biedri un «Knicks» spēja saglabāt vadību, bet divas ar pusi minūtes pirms puslaika beigām latvietis ar raidījumu no groza apakšas panāca 54:44. Tāpat viņš vairākkārt bija labi nospēlējis arī aizsardzībā. Tomēr pašas puslaika beigas labāk darbojās «Hornets» komanda un samazināja mājinieku vadību līdz 54:51.

Kopā šajā mačā Porziņģis realizēja pirmos sešus metienus no spēles, sasniedzot labāko rezultātu savā līdzšinējā NBA karjerā.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis nospēlēja bez maiņām un arī trešajā spēles daļā tika nomainīts vien pēc astoņām minūtēm. Tomēr trešajā periodā latvietis neizpildīja nevienu metienu no spēles, bet «Knicks» jau lielākoties atradās iedzinējos. Kailam O'Kvinam realizējot pirmo tālmetienu šosezon, «Knicks» samazināja deficītu līdz 74:76, bet pēdējā minūtē Porziņģis nopelnīja savu ceturto piezīmi un mājinieki joprojām zaudēja ar 82:87.

Šajā ceturtdaļā traumu guva viena no «Knicks» zvaigznēm Deriks Rouzs, kurš neveiksmīgā epizodē uzkāpa uz Volkera kājas un savainoja potīti, laukumā vairs neatgriežoties.

Noslēdzošā perioda ievadā «Knicks» darbojās droši un pietuvojās līdz 90:92, tomēr Porziņģis ātri nevajadzīgā epizodē tika pie piektās piezīmes, kas lika latvieti nomainīt. Kaut «Hornets» turpināja spēlēt pārliecinošāk un atjaunoja pārsvaru, ceturtdaļas vidū Lī guva trīs grozus pēc kārtas, kas «Knicks» ļāva panākt neizšķirtu 99:99.

Šajā brīdī laukumā atgriezās Porziņģis un vēl viens Lī metiens priekšpēdējā minūtē jau ļāva «Knicks» aiziet priekšā ar 102:101, turklāt tam sekoja pārtverta bumba un Dženingsa tālmetiens. Turpinājumā Porziņģis palīdzēja «Knicks» vēlreiz pārtvert bumbu un sekojošajā uzbrukumā trāpīja metienu no groza priekšas, panākot jau 107:101. Kaut brīdi vēlāk latvietis pret daudz īsāko Volkeru nopelnīja savu sesto piezīmi un atstāja laukumu, atlikušajās 43 sekundēs komandas biedri bez viņa noturēja uzvaru.