15.11.2015. 21:39
Latviešu talants Kristaps Porziņģis svētdien guva desmit punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot savai pārstāvētajai Ņujorkas «Knicks» ar 95:87 (23:27, 19:17, 26:21, 27:22) savā laukumā uzveikt Ņūorleānas «Pelicans».

Porziņģis šoreiz nospēlēja 22 minūtes un 36 sekundes, realizējot trīs no 11 izpildītajiem divpunktu raidījumiem, vienu no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat latvietis tika pie četrām bumbām zem groziem, vienas pārtvertas piespēles, viena bloķēta metiena, bet pats tika bloķēts trīs reizes un saņēma četras piezīmes.

Pēc divu spēļu izlaišanas «Pelicans» rindās atgriezās arī tās līderis Entonijs Deiviss, kurš spēlēja tieši pret Porziņģi, tomēr viņam gan pirms dueļa tika prognozēts limitēts minūšu skaits. Savukārt pirms spēles, izrādot cieņu Francijai par piektdien notikušajiem terora aktiem, laukumā izskanēja šīs valsts himna.

. blows past AD for the scooping layup. now lead NOP 50-44! — NEW YORK KNICKS (@nyknicks)

Mačs iesākās ar neprecīzu «Knicks» spēlētāja Robina Lopesa metienu, bet pirmajā viesu uzbrukumā Porziņģis pārtvēra Deivisam adresētu piespēli, savukārt vēl brīdi vēlāk latvietis realizēja tālmetienu, atklājot rezultātu. Tomēr Deiviss pirmajās četrās minūtēs pamanījās gūt deviņus punktus un «Pelicans» turējās līdzās mājiniekiem.

Septītajā minūtē pēc neprecīza Hosē Kalderona tālmetiena Porziņģis centās triekt bumbu grozā no augšas, tomēr viņam tika fiksēta piezīme un latvieti nomainīja. Līdz nomaiņai viņš jau bija izpildījis sešus neprecīzus divpunktu raidījumus. Laukumā dodoties rezervistiem, «Knicks» nokļuva iedzinējos pat ar 14:22, bet pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki zaudēja ar 22:27.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis atgriezās laukumā pie rezultāta 29:36 un guva nākamos trīs punktus - vispirms realizēja soda metienu, bet brīdi vēlāk arī āķa metienu. Pie rezultāta 38:38 latvietis bloķēja Deivisa metienu, bet nākamajā uzbrukumā «Pelicans» līderis pārkāpa noteikumus pret Porziņģi. Spēles turpinājumā Ārons Aflalo pēc ilgāka pārtraukuma jau atguva vadību «Knicks» komandai.

Tomēr, beidzoties pirmajam puslaikam, «Knicks» minimāli zaudēja ar 42:44. Šajā laikā Porziņģis guva sešus punktus un izcīnīja divas bumbas zem groziem, tomēr realizēja tikai divus no 11 metieniem no spēles. Tikmēr Ņujorkas kluba līderis Karmelo Entonijs jau bija guvis 13 punktus, bet Deiviss - 18. Turklāt Deiviss jau bija bloķējis četrus metienus un vairākkārt arī Porziņģi.

Otrā puslaika sākumā pēc caurgājiena pret Deivisu latvietis atguva savai komandai vadību, bet kopumā «Knicks» guva pirmos astoņus punktus. Tomēr lielāku pārsvaru Ņujorkas komanda nepanāca un rezultāts drīz vien atkal bija neizšķirts 54:54. Turpinājumā Porziņģis pārkāpa noteikumus pret Deivisu, kurš atkal izvirzīja «Pelicans» vadībā, bet pie rezultāta 56:56 latvietis tika nomainīts. Ceturtdaļas beigās «Knicks» vairs vadību neatdeva un pirms pēdējām 12 minūtēm bija priekšā ar 68:65.

Ceturtajā spēles ceturtdaļā «Knicks» piecu minūšu laikā panāca desmit punktu pārsvaru (84:74), tomēr «Pelicans» pamazām sāka deldēt deficītu līdz minūti pirms pamatlaika beigām panāca četru punktu starpību 85:89. Pēdējā minūtē Porziņģis tika nomainīts, bet «Knicks» saglabāja iekrāto pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 95:87.

Rezultatīvākais «Knicks» rindās šajā mačā bija Entonijs, kurš guva 29 punktus un savāca 13 bumbas zem groziem. Savukārt «Pelicans» komandā ar 36 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Deiviss.

Pēc panākuma «Knicks» ar piecām uzvarām 11 spēlēs ieņem 12.pozīciju Austrumu konferencē, kamēr «Pelicans» ar vienu uzvaru desmit spēlēs ir priekšpēdējā, 14., vietā Rietumu konferencē.

Nākamo spēli «Knicks» aizvadīs savu līdzjutēju priekšā «Madison Square Garden», kad naktī uz trešdienu otro reizi šosezon spēkosies ar Šarlotes «Hornets» basketbolistiem.

«Knicks» Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009