30.12.2015. 06:44
Latviešu talants Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā otrdien guva desmit punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai komandai Ņujorkas Knicks pārtraukt četru zaudējumu sēriju.Knicks...

Knicks savā laukumā ar 108:96 (25:26, 25:23, 29:23, 29:24) uzveica Detroitas Pistons, kas ir ņujorkiešu konurente cīņā par vietu izslēgšanas spēļu zonā.

Pirms šī mača Knicks bija cietusi četrus zaudējumus pēc kārtas, kamēr Pistons uzvaras garšu nebija izjutusi iepriekšējās divās spēlēs.

Porziņģis šajā cīņā laukumā pavadīja 18 minūtes un 37 sekundes, realizējot četrus no pieciem divpunktu metieniem, abus divus soda metienus, bet neiemetot vienīgo tālmetienu.

Tāpat Latvijas basketbolists savāca divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, nopelnījas divas personiskās piezīmes. Porziņģis arī divas reizes bloķēja pretinieku komandas spēlētājus, turklāt izdarīja to nepilnas minūtes laikā.

Ar 24 gūtiem punktiem rezultatīvākais Knicks rindās šajā spēlē bija Karmelo Entonijs, bet Derika Viljamsa rēķinā 18 punkti.

Tikmēr Pistons komandā izcēlās turks Ersans Iljasovs, kurš guva 19 punktus, bet Detroitas komandas līderis Andrē Dramonds sameta 13 punktus. Šajā mačā līgas labāko atlēkušo bumbu vācēju Dramondu Knicks basketbolistiem izdevās bloķēt piecas reizes.

Šajā mačā Knicks otrajā ceturtdaļā pārņēma vadību, ko mājiniekiem izdevās noturēt līdz spēles beigām.

Kā ierasts, dueli Porziņģis sāka starta pieciniekā kopā ar Entoniju, Robinu Lopesu, Āronu Aflalo un Hosē Kalderonu. Maču latvietis iesāka aktīvi, pirmajās trīs minūtēs divreiz būdams precīzs no spēles, bet Knicks turējās 3-5 punktus aiz pretiniekiem. Turpmākajās piecās pirmā ceturkšņa minūtēs Porziņģis pie metieniem netika un pēc pirmās piezīmes tika nomainīts, kamēr Knicks ceturtdaļu noslēdza ar viena punkta deficītu (25:26).

Otrās spēles 12 minūtes iesākās ar ņujorkiešu izrāvienu 11:2, bet Porziņģis laukumā atgriezās ceturkšņa vidū, kad mājinieki atradās vadībā ar 38:35. Pēc atgriešanās laukumā latvietis ātri pieļāva kļūdu un nopelnīja otro piezīmi, tomēr nedaudz vēlāk nepilnas minūtes laikā pamanījās nobloķēt gan Dramondu, gan Iljasovu. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 50:49 Knicks labā, bet Porziņģis laukumā bija izcēlies ar četriem punktiem, vienu atlēkušo bumbu, bet diviem bloķētiem metieniem, kamēr Lopess Pistons spēlētājus bija bloķējis četras reizes.

Otro puslaiku latvietis iesāka sekmīgi, pirmajās četrās minūtēs gūstot sešus punktus un ļaujot mājiniekiem saglabāt vadību ar 63:54. Trešās ceturtdaļas vidū viņš devās uz rezervistu soliņa, bet ceturksni Knicks noslēdza atrodoties vadībā ar 79:72.

Ceturtajā spēles ceturksnī Knicks turpināja audzēt pārsvaru, bet Porziņģis laukumā netika laists, kas gan mājiniekiem netraucēja izcīnīt uzvaru ar 108:96.

Ar 15 uzvarām 33 spēlēs Knicks ir 12.pozīcijā Austrumu konferencē, kamēr Pistons ar 17 panākumiem 32 dueļos ir desmitā.

Jauno gadu Knicks iesāks ar spēli viesos pret Čikāgas Bulls, bet tad ik pēc divām dienām savā un pretinieku laukumā cīnīsies ar Atlantas Hawks, pret kuru tikai pagājušajā nedēļā Ņujrokas klubs izsēja 15 punktu pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu ar 98:117.

Knicks Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti - Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas Warriors un Jūtas Jazz. Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas Timberwolves komandā.