29.11.2017. 18:35

Ar Kristapu Porziņģi priekšgalā Latvijas izlase šoruden Eiropas čempionātā iekļuva ceturtdaļfinālā, un pirmās medaļas kopš neatkarības atgūšanas vairs nebūt nebija tālu. Taču ceturtdaļfināla mačā Latvija sīvā cīņā ar 97:103 piekāpās topošajai čempionei Slovēnijai – Porziņģis toreiz guva veselus 34 punktus, kamēr pretiniekiem Gorans Dragičs dominēja ar 26 punktiem un astoņām piespēlēm, bet jaunais Luka Dončičs pievienoja 27 punktus. Līdz brīdim, kad Porziņģis varēs NBA laukumos tikties ar Dončiču, jāpagaida līdz nākamajai sezonai, bet mačs pret Dragiču sagaidāms jau šonakt.

Porziņģis spēli pret „Heat” sagaidīs kā līgas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs, kurš vismaz 20 punktus sametis četros mačos pēc kārtas. Porziņģim gan joprojām nav izdevies nostabilizēt savu metienu precizitāti, un sarunās ar Ņujorkas medijiem viņš neslēpj, ka savu iespaidu atstāj elkoņa trauma.

Paredzams, ka kopā ar Porziņģi šonakt varēs spēlēt turku centrs Eness Kanters, kurš iepriekšējos mačus izlaidis muguras sāpju dēļ. „Knicks” cieta zaudējumus visos trijos mačos, kuros Kanters nepiedalījās. Viņa iztrūkums bija jūtams gan cīņā par atlēkušajām bumbām, gan arī aizsardzībā. Kanters pats varbūt arī nav galvenais kandidāts uz gada aizsardzības spēlētāja balvu, taču viņa nespēlēšana lika pamatsastāvā doties Kailam O`Kvinam, kamēr uz maiņu nāca nepārliecinošu sniegumu rādošais Villijs Ernangomess.

„Knicks” iepriekšējā spēlē pirmoreiz šosezon laukumā sūtīja Žoakimu Noā, kurš šovakar nosūtīts uz fārmklubu G līgā. „Knicks” preses dienests gan apgalvo, ka pēc dalības G līgas spēlē (sākums 18:00) Noā un debitants Damjens Dotsons būs pieejami arī „Knicks” spēlē pret „Heat”.

Gan Ņujorkas, gan Maiami klubiem šobrīd ir identiskas bilances – desmit uzvaras 20 spēlēs. „Knicks” gan zaudējusi pēdējās trīs spēlēs, kamēr „Heat” uzvarējusi trijās no pēdējām četrām. Maiami uzvaru sērijai gals pienāca vakar, kad viesos tika pārliecinoši zaudēts Klīvlendai (97:108). Tas, ka „Heat” būs jāaizvada otrā spēle divās dienās, turklāt vēlreiz viesos, ir liela „Knicks” priekšrocība.

Mačs pret Klīvlendu bija ļoti neveiksmīgs Dragičam, kurš guva septiņus punktus, trāpot tikai vienu metienu no spēles. Sezonā kopumā slovēņu saspēles vadītājs izcēlies ar 18.6 punktiem un 4.6 rezultatīvām piespēlēm, turklāt uzrāda savas karjeras labāko rādītāju tālmetienu precizitātē, realizējot 41% trejaču. „Heat” aizsardzības galvenais balsts ir centrs Hasans Vaitsaids, kurš reizē ir arī starp līgas līderiem atlēkušo bumbu savākšanā (vidēji14.9), bet spēka uzbrucēja pozīcijā spēlē Džeimss Džonsons, kurš gan pārsvarā nāk laukumā uz maiņu, bet tāpat tiek pie liela spēles laika un vidēji mačā guvis 11.7 punktus un izdarījis 4.5 rezultatīvas piespēles. Tas ir ceturtais labākais rādītājs līgā nominālo spēka uzbrucēju konkurencē.

Iekavās norādīta vieta līgā. Uzbrukuma un aizsardzības efektivitātes, tiek aprēķināts pēc gūto/zaudēto punktu skaita vidēji 100 uzbrukumos. Spēles temps ir vidēji uzbrukumu skaits, ko komanda veic 48 minūtēs.

Šonakt principiāla spēle paredzēta arī Dāvja Bertāna pārstāvētajai „Spurs” komandai, kas uzņems pagājušās sezonas pretinieci „play-off” pirmajā kārtā Memfisas „Grizzlies”. Galvenā trenera Deiva Fizdeila vadībā „Grizzlies” pārspēja uz sevi liktās cerības un sērijā panāca neizšķirtu 2-2, pēc tam tomēr piekāpjoties ar 2-4.

Taču toreiz komandu iedvesmojušā Fizdeila vairs nav „Grizzlies” sastāvā – pirmdien viņš tika atlaists. Kluba vadības lēmums sekoja pēc astoņu zaudējumu sērijas, turklāt pēdējā mačā Fizdeils bija beigās rezervē nosēdinājis komandas līderi Marku Gazolu. Gazola domstarpības ar Fizdeilu nebija noslēpums arī iepriekš, taču spāņu centrs medijiem norādīja, ka nav bijis tas, kurš kluba vadībai ieteicis atlaist treneri: „Nevienam nepatīk, ka treneris tiek nomainīts sezonas gaitā. Es biju nedaudz šokēts par šo lēmumu. Bet es tur nekā nevaru izdarīt, man jāiet laukumā, jāspēlē un jācenšas uzlabot mūsu uzvaru bilanci.”

„Grizzlies” zaudējumā sērijā lielu lomu spēlē palikšana bez sava saspēles vadītāja Maika Konlija, kuram pēdējās sešās spēlēs piedalīties liegusi Ahilleja cīpslas trauma. „Spurs” sastāvā savukārt tieši atgriezies saspēles vadītājs Tonijs Pārkers, kurš iepriekš pret Dalasu gan spēlēja saudzējošā režīmā, laukumā pavadot tikai 14 minūtes, kas gan tāpat neliedza „Spurs” uzvarēt sestajā mačā pēdējās astoņās spēlēs. „Spurs” turklāt parūpējusies par lielisku mājas spēļu bilanci (9-2).

Bertānam iepriekšējā spēle gan nesanāca veiksmīga – trijās minūtēs viņš divreiz kļūdījās piespēlēs un pēc tam otrajā puslaikā laukumā vairs nedevās. Viņa šodienas spēles laiks, visticamāk, būs atkarīgs no tā, vai mačam būs gatavs Rūdijs Gejs, kurš traumas dēļ nepiedalījās pirmdienas spēlē.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.comESPN: The Worldwide Leader in Sports

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131