19.12.2015. 08:43
Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien guva astoņus punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai Ņujorkas Knicks tikt pie trešās uzvaras pēc kārtas.Knicks izbraukumā...

Knicks izbraukumā ar 107:97 (30:23, 35:21, 24:24, 18:29) pieveica NBA vājāko komandu Filadelfijas 76ers.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 17 sekundes, grozā raidot trīs no septiņiem divpunktu metieniem un abus soda metienus, taču viņš netrāpīja abus tālmetienus. Latvieša rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs bloķēti metieni, viena pārtverta bumba, divas kļūdas un viena personiskā piezīme.

Knicks rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Ārons Aflalo, bet 17 pievienoja Deriks Viljamss.

Tikmēr 76ers labā ar 20 punktiem izcēlās šī gada NBA drafta trešais numurs Džahlils Okafors, bet 15 pievienoja Tonijs Vrotens.

Kā jau ierasts, Porziņģis šo maču sāka Knicks sākumsastāvā, taču kopumā viņš aizvadīja diezgan blāvu spēli. Pirmos punktus latvietis guva piektajā minūtē, realizējot divpunktu metienu, bet nākamreiz viņš izcēlās vien pašā pirmā puslaika izskaņā gūstot divus punktus ātrajā uzbrukumā, kad trieca bumbu grozā no augšas.

Lai gan Porziņģis neaizvadīja to rezultatīvāko spēli, Knicks komandai veicās labi, jo tā diezgan ātri izvirzījās vadībā un palielināja savu pārsvaru, pirmo puslaiku noslēdzot ar 21 punkta handikapu - 65:44.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis realizēja vēl vienu pustālo metienu, bet dažas minūtes vēlā viņš realizēja divus soda metienus, dubultojot savu punktu skaitu. Tikmēr spēle starp abām komandām bija izlīdzinājusies, un Knicks basketbolistiem vairs neizdevās būtiski palielināt savu pārsvaru.

Tiesa, otrā puslaika laikā viesiem no Ņujorkas vairākkārt izdevās sasniegt arī 30 punktu handikapu, bet tā kā mača liktenis bija skaidrs jau labu laiku pirms pamatlaika beigām, latvietis laukumā vairs nebija tik daudz. 76ers pašās cīņas beigās izdevās rezultāta starpību padarīt pieklājīgāku, taču Knicks basketbolistiem arī bez Porziņģa palīdzības izdevās nosargāt uzvaru un gūt trešo panākumu pēc kārtas.

Knicks ar 13 panākumiem 27 spēlēs saglabājusi 11.vietu Austrumu konferencē. Savukārt 76ers šobrīd ar vienu uzvaru 28 spēlēs ir pārliecinoši vājākā komanda līgā, taču tas kluba vadībai neliedza nesen pagarināt līgumu ar tās galveno treneri Bretu Braunu.

Jau sestdien Ņujorkas klubu gaida nākamais mačs, kad tas savā laukumā uzņems Čikāgas Bulls komandu.

Knicks Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti - Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas "Warriors" un Jūtas "Jazz". Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas "Timberwolves" komandā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa