01.11.2015. 08:42

Porziņģis sameta astoņus punktus, bet izšķirošajos brīžos laukumā nedevās. Savukārt «Knicks» pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju pret Vašingtonas komandu.

Kārtējo spēli mačā sekmīgāk iesāka «Knicks» pretinieki, kas trešajā minūtē vienības galvenajam trenerim Derekam Fišeram pie rezultāta 3:8 lika ņemt minūtes pārtraukumu. Šoreiz latvietis spēles ievadā palika bez metieniem pa grozu un pie rezultāta 12:16 tika nomainīts. Savukārt «Knicks» pirmajā ceturtdaļā tikai trīs reizes spēja īslaicīgi panākt neizšķirtu, tomēr rezultāts pēc 12 spēlētām minūtēm bija 29:29.

Otrās ceturtdaļas ievadā Deriks Viljamss pirmoreiz vadībā izvirzīja «Knicks», tomēr mačs turpinājās bez lieliem izrāvieniem. Porziņģis puslaikā realizēja visus izmestos metienus - divus pustālos raidījumus, kā arī divus soda metienus, kas ļāva tikt pie sešiem punktiem, bet «Knicks» līderis Karmelo Entonijs kļūdījās vien divos metienos un kopā guva 18 punktus. Kaut lielāko daļu puslaika «Knicks» pavadīja iedzinējos, šo spēles daļu viesi noslēdza ar sešu punktu izrāvienu un 59:56 vadību.

Otrā puslaika ievadā Porziņģis trāpīja vēl vienu pustālo metienu, bet Entonijs divus tālmetienus pēc kārtas, kas pirmoreiz komandai deva jau septiņu punktu pārsvaru. Kaut «Knicks» kādu laiku turējās vadībā, pēc pāris neveiksmīgām epizodēm mājinieku spēlētāji ar diviem tālmetieniem ātri panāca izlīdzinājumu 73:73. Duelis turpinājās punkts punktā, bet trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē Bredlijs Bīls ar tālmetienu izvirzīja «Wizards» priekšā ar 90:87.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs «Knicks» savāca piezīmju normu, divus sodus nopelnot arī Porziņģim, bet «Wizards» ilgāku laiku izpildīja neprecīzus metienus. Porziņģis tika nomainīts septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām un turpinājumā vairs laukumā neatgriezās. Piecas minūtes pirms pamatlaika izskaņas abas komandas pārsniedza simts punktu atzīmi (101:101). Kaut «Wizards» vēl spēja panākt 106:106, pēdējās divās minūtēs Ņujorkas klubs vairs vadību neatdeva, svinot grūtu uzvaru.

Porziņģis nospēlēja 21 minūti un divas sekundes, realizējot trīs no sešiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem un abus soda metienus. Viņa kontā bija arī sešas atlēkušās bumbas un četras piezīmes.

Laikā, kad Porziņģis atradās laukumā, «Knicks» iemeta par desmit punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 37 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Entonijs, bet 14 punktus sameta Lengstons Galovejs.

Savukārt «Wizards» rindās attiecīgi 26 un 25 punktus guva Bredlijs Bīls un Džons Vols.

Šīs sezonas trijās spēlēs «Knicks» komanda guvusi divas uzvaras trijās spēlēs, kas ļāvis pakāpties uz dalītu trešo vietu Austrumu konferences kopvērtējumā. Augstāk ir vienīgi bez zaudējumiem spēlējošās Detroitas «Pistons» un Toronto «Raptors» komandas.

«Wizards» spēlētāji sezonu bija iesākuši ar divām uzvarām, bet tagad kopvērtējumā ir līdzās «Knicks».

Nākamo spēli «Knicks» aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems Timu Dankanu un Sanantonio «Spurs» komandu, kas līdz šim šosezon guvusi vienu uzvaru divos mačos.

«Knicks» Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti - Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas «Warriors» un Jūtas «Jazz». Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas «Timberwolves» komandā.