30.01.2016. 04:49
Četru zaudējumu sēriju pārtraukusi Ņujorkas „Knicks” (23-26), kura ar Kristapu Porziņģi sastāvā savā laukumā sakāva Fīniksas „Suns” ar 102:84, jau pirmajā ceturtdaļā iegūstot 18 punktu pārsvaru. Porziņģis guva septiņus punktus un savāca septiņas atlēkušās bumbas, atgriežoties ierindā pēc vakardienas spēles izlaišanas slimības dēļ.

Kristaps Porziņģis mačā pret problēmu mākto „Suns” laukumā pavadīja 24 minūtes, kuru laikā guva septiņus punktus (1p. 1/2. 2p. 3/7, 3p. 0/1), ieskaitot kārtējo putback danku. Porziņģis arī savāca septiņas atlēkušās bumbas un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Šādu piespēļu skaitu Porziņģim izdevies sasniegt piekto reizi savā NBA karjerā, turklāt viņam šonakt nav fiksēta neviena kļūda, toties ir divas pārtvertas bumbas un bloķēts metiens.

Porziņģa +/- rādītājs bija +19, kas bija ceturtais labākais komandā. Šī bija viņa mazrezultatīvākā spēle kopš 13. decembra mača pret Portlendu, kad punktus gūt neizdevās, turklāt pārtrūkusi 13 spēļu sēriju, kurā Porziņģis katrā reizē bija savācis vismaz 12 punktus.

Porziņģis bija izlaidis vakardienas spēli, un treneris Dereks Fišers pirms mača norādīja, ka vislabākajā sportiskajā formā viņš nav arī šodien, taču tika sūtīts savā ierastajā vietā pamatsastāvā. Tajā bija atgriezies arī Karmelo Entonijs, bet joprojām nespēlēja Hosē Kalderons, kura vietā sākumsastāvā tika iekļauts Lengstons Gelovejs.

Fīniksa (14-34) aizvada vāju sezonu un traumu dēļ palikusi bez saviem līderiem Erika Bledso un Brendana Naita. Spēles sākumā „Suns” pamanījās pieļaut deviņas kļūdas pirmajās sešās minūtēs, kamēr „Knicks” ar veiksmīgas aizsardzības un ātro uzbrukumu palīdzību izrāvās vadībā 26:8. Porziņģim aizsardzībā gan neklājās pārāk viegli pret Ukrainas garo spēlētāju Oleksiju Leņu, bet laukuma pretējā pusē „Suns” viņam pretim sūtīja Taisonu Čendleru, bijušo Ņujorkas centru.

Spēlējot rezervistiem, „Knicks” savu pārsvaru izsēja, bet otrajā ceturtdaļā ar saviem pirmajiem punktiem atzīmējās Porziņģis, trāpot sarežģītu pustālo pēc vairākām māņkustībām. Sekoja vēl viens pretīcs Porziņģa metiens no apmēram četriem metieniem, taču pārējie „Knicks” sākumsastāva spēlētāji grozam uzbruka daudz biežāk.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis kārtējo reizi šosezon trieca bumba grozā no augšas, pielabojot partnera neprecīzu metienu. „Knicks” dominēja un ar Entonija palīdzību turpināja atrauties, pēdējās ceturtdaļas sākumu sagaidot ar 24 punktu atrāvienu. Milzīgais pārsvars nebija iemesls, lai Porziņģis ceturtajā ceturtdaļā pašaizliedzīgi nemestos pēc bumbas un atņemtu to pretiniekiem. Viņš izcēlās ar teicamu un rezultatīvu piespēli Sašam Vujačičam, taču aizmeta garām pilnīgi brīvu pustālo un trāpīja tikai vienu no diviem sodiņiem.

Tas gan netraucēja Ņujorkai bez lielām problēmām novadīt maču līdz uzvarai ar 102:84 un uzstādīt sezonas rekordu ielaisto punktu ziņā. Iepriekš visas pretinieces „Knicks” grozā bija sametušas vismaz 87 punktus.

„Knicks” uzvarējusi pirmajā papildlaikā kopš 13. janvāra, kamēr Fīniksai pēdējo 20 maču laikā tikai divas uzvaras. Triple-double tuvumā bija Entonijs, kurš atzīmējās ar 19 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un astoņām piespēlēm. Savukārt nākamajā spēlē Ņujorku sagaida īpaši grūts pārbaudījums, uzņemot NBA līdervienību Goldensteitas „Warriors”.

(26:16, 32:24, 27:21, 17:23)Knicks: Entonijs 19 (10 atl.b., 8 rez.p.), Aflalo 17, Lopess 13, Gelovejs 11, Viljamss 10, Tomass 8, Vujačičs 7, Porziņģis 7, Grants 4, O`Kvins 4, Adetokumbo 2, AmundsonsSuns: Bukers 21, Vorens 12, Makrejs 12, Takers 9 (10 atl.b.), Leņs 6, Gudvins 6, Moriss 6, Vīmss 6, Teletovičs 4, Čendlers 2 ( 12 atl.b.), Leuers.