07.02.2016. 22:26
Piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Ņujorkas „Knicks”, savā laukumā ar 96:101 piekāpjoties Denveras „Nuggets”. Kristaps Porziņģis trešajā ceturtdaļā guva 13 punktus un palīdzēja „Knicks” atspēlēties no ievērojama deficīta, bet maču noslēdza ar 21 punktu, tiesa, to gūšanai viņam bija nepieciešami 23 metieni no spēles.

Kristaps Porziņģis savā šīs sezonas pēdējā vakara agrajā spēlē laukumā pavadīja 35 minūtes, kuru laikā ļoti aktīvi uzbruka grozam (2p. 9/20, 3p. 1/3) un guva 21 punktu. Viņa rēķinā arī 13 atlēkušās bumbas, divi bloki un divas rezultatīvas piespēles. Porziņģis noteikumus pārkāpa divreiz un pieļāva divas kļūdas, bet viņa +/- rādītājs šajā mačā plus septiņi, kas bija labākais komandā.

Porziņģim šis bija 18. double-double šosezon, kas ir 21. labākais rezultāts visā līgā, dalot šo vietu ar „Heat” centru Hasanu Vaitsaidu. Savukārt 20 punktu robežu Porziņģis sasniedzis pēc 13 spēļu pārtraukuma un devīto reizi savā NBA karjerā. Šodienas mačā Latvijas spēka uzbrucējs arī uzstādījis savu rekordu izmestajos metienus NBA spēlē – iepriekš viņš visbiežāk bija uzbrucis pret „Spurs”, kad izmeta 21 metienu no spēles, gūstot 28 punktus.

Ņujorkas sastāvā bija atgriezies Karmelo Entonijs, kurš tieši „Nuggets” sastāvā aizvadīja karjeras pirmo pusi. Viņš gan spēli iesāka neveiksmīgi, pirmajā ceturtdaļā aizmetot garām visus piecus savus metienus. Identiska (ne)precizitāte arī Porziņģim, kurš kļūdījās arī visai brīvos metienos un ceturtdaļas vidū tika nomainīts. „Knicks” savukārt nokļuva iedzinējos 20:31, turklāt Denveras uzbrucējs Danilo Galināri ceturtdaļas izskaņā precīzi meta no centra.

„Nuggets” vēl vairāk atrāvās otrajā ceturtdaļā, taču Porziņģis beidzot pierakstījās punktu guvēju sarakstā, trāpot sarežģītu metienu caurgājienā. Latvijas basketbolistam joprojām nekrita arī brīvi un sagatavoti metieni, taču puslaika izskaņā pēc Entonija piespēles izdevās triekt bumbu grozā no augšas. „Knicks” izdevās izrāviens 11:4, un pārtraukumā Porziņģa komanda devās ar 49:60.

Denvera savu uzņemto tempu gan nespēja noturēt, taču 3. ceturtdaļas vidū Entonijs saņēma ceturto piezīmi un devās malā. Šajā brīdī iniciatīvu uzņēmās Porziņģis, kurš vēl pāris metienos kļūdījās, bet neapstājās un bija precīzs četros metienos pēc kārtas, ieskaitot tālmetienu, un pasniedza „Knicks” pirmo vadības brīdi šajā mačā. Porziņģis šajā ceturtdaļā guva 13 punktus un nokārtoja sev kārtējo double-double.

Pēdējā ceturtdaļā risinājās līdzvērtīga spēle, taču tās otrajā pusē uzbrukumā neveicās ne Porziņģim, kurš netrāpīja trīs metienus pēc kārtas, ne Entonijam, un pusotru minūti pirms beigām Denvera bija vadībā 97:92. Porziņģis aktīvi nospēlēja aizsardzībā, piespiežot pretinieku kļūdīties, bet laukuma pretējā pusē pēc Entonija piespēles tika pie viegliem diviem punktiem. „Knicks” bija iespēja izraut neizšķirtu, taču Entonijs uzņēmās iniciatīvu un netrāpīja tālmetienu. „Nuggets” atbildēja ar precīziem soda metieniem un uzvarēja 101:96.

„Knicks” līdz ar to piedzīvojusi jau piekto zaudējumu pēc kārtas un devīto pēdējās desmit spēlēs. Ņujorkai šosezon iepriekš bija vairākas četru zaudējumu sērijas, bet pieci neuzvarēti mači pēc kārtas pieredzēti pirmoreiz. „Knicks” vēl vairāk samazinājusi savas jau tā mazās cerības uz „play-off” un no astotās vietas atpaliek jau par sešiem zaudējumiem, turklāt noslīdējusi uz 12. vietu konferencē. Savukārt „Nuggets” guvusi sezonas 21. uzvaru un ieņem 11. vietu Rietumu konferencē.

(20:31, 29:29, 30:17, 17:24)Knicks: Porziņģis 21 (13 atl.b.), Entonijs 21 (7 rez.p., met. 7/19), Aflalo 15, Kalderons 11, Viljamss 6, Gelovejs 6, Lopess 5, Vujačičs 3, O`Kvins 2, Amundsons 2, Serafins 2, Grants 2Nuggets: Galināri 19, Bārtons 19 (11 atl.b.), Mudiejs 15 (9 rez.p.), Farīds 14, Jokičs 13, Loverņs 12 (10 atl.b.), Heriss 4, Nurkičs 3, Fojs 2, Millers