30.10.2016. 04:36

Kristaps Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 36 minūtes un savāca 21 punktu (1p. 6/8, 2p. 6/7, 3p. 1/4), kas bija lielākais punktu skaits abu komandu spēlētāju vidū. Viņa rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un viens bloks, taču arī piecas piezīmes. Porziņģa +/- rādītājs bija otrs augstākais komandā (+13), atpaliekot tikai no Žoakima Noā.

Porziņģis savus pirmos punktus guva jau pašā spēles sākumā no pašas groza pēc Noā piespēles. Drīz sekoja arī divi precīzi soda metieni, kā arī veikli noslēgts ātrais uzbrukums. Rezultatīvi spēlēja arī sezonas pirmajā mačā uz nulles palikušais Kortnijs Lī, un „Knicks” izmantoja Memfisas kļūdas aizsardzībā, iegūstot 13 punktu pārsvaru un ceturtdaļu noslēdzot a 32:19.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis turpināja nogādāt bumbu grozā, ieskaitot arī sarežģītu un akrobātisku metienu caurgājienā. Porziņģis arī izprovocēja pretinieka piezīmi tālmetienā un aktīvi piedalījās „Knicks” saspēlē, kas bija krietni labāka nekā sezonas atklāšanas mačā Klīvlendā. Ar vairākām piespēlēm izcēlās arī Noā, kura vārdu sāka skandēt vietējie līdzjutēji. „Grizzlies” tikmēr tā arī nespēja uzķert savu spēli, turpināja kļūdīties aizsardzībā, taču pamanījās puslaiku pabeigt ar tikai astoņu punktu deficītu (49:57).

Otrā puslaika sākumā Porziņģis saņēma piespēli ātrajā uzbrukumā un trijos soļos tika līdz grozam, kurā trieca bumbu no tāla atspēriena un ar ievērojamu spēku. Nepatraucēja arī pretinieka noteikumu pārkāpums, kas tikai deva Porziņģim iespēju vēl vienam soda metienam. Iespaidīgajam dankam gan atkal sekoja pāris nepārliecinošas darbības aizsardzībā gan Porziņģim, gan visai komandai, un „Grizzlies” ar pāris precīziem tālmetieniem pēkšņi bija vairs tikai trīs punktu atstatumā.

Pēdējo ceturtdaļu „Knicks” uzsāka ar Porziņģim un četriem rezervistiem laukumā, un tas panākumus nenesa. Porziņģis gan tika pie kārtējiem soda metieniem, netrāpīja parocīgu tālmetienu, kā arī nopelnīja savu trešo piezīmi, piekāpjoties ātrumā Džarelam Mārtinam. Taču pēc visa pamatsastāva atgriešanās laukumā „Knicks” atguvās un Porziņģis ar precīzu tālmetienu palīdzēja veikt izrāvienu 12:0. Pārsvars bija atjaunots, taču gan Porziņģis, gan Noā nopelnīja savas piektās piezīmes piecas minūtes pirms beigām.

Spēles izskaņa ievilkās, jo „Grizzlies” sāka konstanti pārkāpt noteikumus un censties pamazām atspēlēties, taču tas vēlamo rezultātu nedeva. „Knicks” uzvarēja ar 111:104, gūstot šīs sezonas pirmo uzvaru un pirmo uzvaru galvenā trenera Džefa Hornačeka vadībā.

(32:19, 25:30, 25:28, 29:27)Knicks: Porziņģis 21, Entonijs 20, Lī 16, Rouzs 13, O`Kvins 11, Holidejs 8, Noā 6 (10 atl.b., 7 rez.p.), Tomass 6, Dženingss 6, Ernangomess 4Grizzlies: Gazols 20, Eniss 16, Mārtins 13, Rendolfs 13, Konlijs 11, Grīns 10, Kārters 5, Daniels 4, Herisons 4, Viljamss 3, Deiviss, Alens

REPLAY: The @kporzee smash! #NYKvsMEM #Knicks pic.twitter.com/TyaDPXgZ3E