21.03.2017. 07:08

Iepriekšējo spēli izlaidušais Kristaps Porziņģis šodien Losandželosā laukumā pavadīja 32 minūtes, kuru laikā savāca sezonas 12. "double-double". Viņš guva 18 punktus (2p. 9/12, 3p. 0/4) un ieguva 11 atlēkušās bumbas, trīs no tām uzbrukumā. Latviešu uzbrucējam arī pa divām rezultatīvām piespēlēm un pārtvertām bumbām, taču arī divas kļūdas un trīs piezīmes.

Porziņģis bija rezultatīvākais savā komandā, dalot šo godu ar Deriku Rouzu, kamēr Karmelo Entonijam 16 punkti. Porziņģa +/- rādītājs šajā mačā bija -6, bet realizēt vairāk nekā pusi metienu no spēles viņam izdevies pirmoreiz kopš februāra sākuma, kad tas izdevās tieši pret "Clippers". Losandželosas komanda šodien varēja atļauties pēdējā ceturtdaļā savus līderus laukumā vairs nesūtīt, bet tas netraucēja Bleikam Grifinam gūt 30 punktus un trāpīt trīs tālmetienus, kamēr Krisam Polam 13 punkti un 13 piespēles.

Porziņģis spēli sāka ar ļoti neveiksmīgu tālmetienu un kopumā pirmajā ceturtdaļā trāpīja tikai vienu no pieciem metieniem, to pašu vienu brīdī, kad bija palicis pret daudz īsāko "Clippers" zvaigzni Krisu Polu. Spēlējot kopā ar spāņu centru Villiju Ernangomesu, Porziņģim un "Knicks" arī nesekmējās aizsardzībā, netiekot galā ar Bleiku Grifinu.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģim, tobrīd spēlējot pret veterānu Polu Pīrsu, izdevās trāpīt vairākus metienus un pēc tam arī apspēlēt Grifinu, kas ļāva Porziņģim dažu minūšu laikā gūt veselus astoņus punktus. Apturot Grifina izrāvienu uz grozu, Porziņģis gan nopelnīja piezīmi, kas deva pretiniekiem iespēju izpildīt divus soda metienus un arī paturēt bumbu. Jāpiemin, ka Porziņģis savu trešo piezīmi saņēma jau četras ar pusi minūtes pirms puslaika beigām, taču netika nomainīts vēl pāris minūtes un spēja nospēlēt aizsardzībā bez ceturtās piezīmes nopelnīšanas.

Pateicoties Grifina 20 pirmajā puslaikā gūtajiem punktiem, "Clippers" bija izvirzījusies vadībā 63:53, taču "Knicks" īstās neveiksmes sākās otrajā puslaikā. Vairākus tālmetienus trāpīja Pols, Grifins un Deandrē Džordans tika pie viegliem dankiem, un "Clippers" ar izrāvienu 15:4 panāca 23 punktu pārsvaru. Porziņģis ar četriem īsā laikā gūtiem punktiem nedaudz atdzīvināja "Knicks", taču tikai uz brīdi, un pēdējā ceturtdaļa tika sagaidīta ar 72:97.

Spēlējot ar rezervistiem, "Knicks" izdevās izrāviens 13:4. Rezultātam esot 85:105, laukumā devās Porziņģis, kamēr "Clippers" līderi palika malā. Viņš ar desmito atlēkušo bumbu noformēja sev "double-double", bet pašās pēdējās minūtēs "Knicks" veica vēl vienu izrāvienu, rezultatīvi spēlējot Mindaugam Kuzminskam un Ronam Beikeram. Uz brīdi "Knicks" pietuvojās astoņu punktu atstatumā, taču savas iespējas radīt patiesu intrigu par spēles uzvarētāju tomēr neizmantoja un piekāpās ar 105:114, turklāt Porziņģis pēdējās minūtēs grozam pats nemaz neuzbruka.

Ņujorkai tā bija piektā neveiksme pēdējās sešās spēlēs, bet turpinājumā šajā izbraukuma sērijā gaidāmas spēles pret "Jazz", "Trail Blazers" un Dāvja Bertāna pārstāvēto "Spurs".

(29:23, 34:30, 34:19, 17:33)Clippers: Grifins 30, Riverss 17, Džordans 14 (10 atl.b.), Krofords 14, Rediks 14, Pols 13 (13 rez.p.), Mbā a Mute 4, Speitss 4, Pīrss 2, Feltons 2, Bāss, Džonsons.Knicks: Porziņģis 18 (11 atl.b.), Rouzs 18, Entonijs 16, Holidejs 11, Kuzminsks 8, Beikers 8, Ernangomess 8, Rendls 7, Plamlī 4, Vujačičs 3, Tomass 2, Lī 2, O`Kvins.

Izmantotie resursi:NBA.com

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933