17.01.2016. 05:33
Nacionālās basketbola asociācijas spēlē Ņujorkas „Knicks” ar Kristapu Porziņģi ierindā piekāpās Memfisas „Grizzlies” ar rezultātu 95:103. Porziņģis guva 17 punktus, kamēr pretinieku sastāvā neapturams bija spāņu centrs Marks Gazols, kurš sameta 37 punktus.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 28 minūtes, kuru laikā „Knicks” kontā pievienoja 17 punktus (1p. 2/3. 2p. 6/9, 3p. 1/3). Viņš savāca četras atlēkušās bumbas, taču divreiz pārtvēra pretinieku piespēli un izdarīja divas rezultatīvas piespēles. Porziņģim arī divas personiskās piezīmes un viena kļūda, kad caurgājiena laikā tika nostaigāts.

Otro spēli pēc kārtas izlaida Ņujorkas (20-22) līderis Karmelo Entonijs, kamēr Memfisai (23-19) joprojām nespēlēja saspēles vadītājs Maiks Konlijs. Arī par Porziņģa dalību spēlē bija šaubas nelielas plecas traumas dēļ, taču viņš tomēr izrādījās gatavs mačam, turklāt pēc pirmspēles treniņa medijiem norādīja, ka par vienu no saviem sezonas mērķiem izvirzījis piedalīšanos visās 82 regulārā čempionāta spēlēs. Savukārt Entonijs šosezon izlaidis četras spēles, un "Knicks" zaudējusi visās četrās.

Porziņģis savu pirmo metienu pa grozu aizmeta garām, taču turpmākajā pirmā puslaika gaitā bija nekļūdīgs. Viņš trāpīja arī strauju tālmetienu pāri Zeka Rendolfa rokām un spēja savākties pēc aizķeršanās caurgājienā, kad gandrīz zaudēja bumbu, taču tomēr to notvēra un ar atmugurisku metienu guva divus punktus un tika arī pie soda metiena. Interesanti, ka uzbrukumā Porziņģis spēlēja pret Rendolfu, bet aizsardzībā sacentās ar Marku Gazolu, kurš pirmajā ceturtdaļā guva 11 punktus.

„Knicks” centra Robina Lopesa iekļūšana piezīmju problēmā gan lika Ņujorkai pamainīt savus plānus, turklāt otrajā ceturtdaļā Porziņģi sedza daudz ciešāk un arī ar papildu sedzēja piesaistīšanu. Latviešu debitants nospēlēja ļoti pārdomāti un neforsēja savus metienus, tā vietā vairākkārt izkārtojot labus metienus partneriem, turklāt viņš aktīvi spēlēja aizsardzībā, aizkavējot divas piespēles un vienu bumbu pārtverot. Ar Porziņģa palīdzību „Knicks” puslaiku noslēdza ar 54:52.

Traumas dēļ spēli priekšlaicīgi noslēdza „Knicks” rezervists Kevins Serafins, bet Porziņģim otrais puslaiks nesākās pārāk veiksmīgi. Gazols turpināja realizēt pustālos pāri viņa rokām, kā arī apturēja Porziņģa caurgājienu. Porziņģis uzskatīja, ka bijuši pārkāpti noteikumi, un diskusijā ar tiesnesi aizkavējās, kamēr laukuma pretējā galā „Grizzlies” iemeta tālmetienu. Taču Porziņģis pēc tam Gazolam nedaudz revanšējās, apspēlējot viņu ar driblu un iemetot pustālo.

Pirmās trīs spēles ceturtdaļas aizritēja ļoti līdzvērtīgā cīņā, kurā nevienai komandai ne mirkli nebija izdevies iegūt pārsvaru lielāku par sešiem punktiem. Pēdējās ceturtdaļas vidū tas tika mainīts, un pēc Kaila O`Kvina nesportiskās piezīmes pret Gazolu „Grizzlies” veica izrāvienu, tiekot 15 punktu vadībā. Trīs minūtes pirms beigām Mets Bārnss apturēja Porziņģa „alley-oop” mēģinājumu, taču šoreiz ar nesportisko piezīmi tika sodīts viņš. Porziņģis gan trāpīja tikai vienu no diviem sodiņiem, un „Knicks” treneris Fišers divas minūtes pirms beigām komandas līderus nomainīja (rezultāta starpība tobrīd bija 14 punkti), šķietami padodoties. Ņujorkas rezervisti gan vēl paspēja pievilkt līdz mīnus pieci un radīt nelielu intrigu, taču beigās zaudējums ar 95:103.

(28:31, 24:23, 21:19, 30:22)Grizzlies: Gazols 37 (8atlb., 2p. 15/29), Džefs Grīns 18, Rendolfs 14, Čālmerss 12 ( 8 rez.p.), Alens 7, Lī 6, Viljamss 4, Bārnss 2, Kārters 2, Džamikals Grīns 1Knicks: Porziņģis 17, O`Kvins 15, Viljamss 13, Aflalo 11, Gelovejs 11 (11 atl.b.), Tomass 9, Kalderons 8, Lopess 6, Vujačičs 3, Serafins 2, Amundsons, Grants.