21.01.2016. 05:27
Nacionālajā basketbola asociācijā joprojām nevienu šīs sezonas spēli nav izlaidis Kristaps Porziņģis, kurš par spīti bažām par traumu arī šonakt piedalījās Ņujorkas „Knicks” mačā, gūstot 16 punktus pret Jūtas „Jazz”. Porziņģis saņēma sešas piezīmes, turklāt sestais pārkāpums ļāva „Jazz” ar trim soda metieniem izraut neizšķirtu divas sekundes pirms pamatlaika beigām, taču „Knicks” tomēr uzvarēja papildlaikā ar 118:111.

Kristaps Porziņģis devās sākumsastāvā 44. „Knicks” spēlē pēc kārtas un nospēlēja 29 minūtes. „Jazz” aizsardzība neļāva viņam veikt brīvus metienus, taču Porziņģis tāpat savāca 16 punktus (1p. 6/6, 2p. 2/4, 3p. 2/5). Latvijas basketbolists savāca arī piecas atlēkušās bumbas, izdarīja divas piespēles un trīsreiz bloķēja pretinieku metienu. Viņš pieļāva vienu kļūdu un otro reizi karjerā sešu piezīmju dēļ maču noslēdza priekšlaicīgi, turklāt Porziņģa sestā piezīme ļāva „Jazz” izraut papildlaiku. Porziņģim šonakt +/- rādītājs mīnus četri.

Rietumu konferences astotajā vietā esošā „Jazz” (18-24) arī šonakt bija spiesta iztikt bez sava galvenā spēka zem groziem Derika Feivorsa, līdz ar to Porziņģim sākumā nācās spēlēt pret debitantu Treju Lailzu, kurš vasarā tika izvēlēts ar 12. numuru draftā. „Jazz” ierindā toties bija franču centrs Rudijs Gobērs, savukārt Ņujorkai (22-22) varēja spēlēt gan Karmelo Entonijs, gan Porziņģis, par kura dalību mačā gan tika izlemts vien neilgi pirms tā sākuma. Savukārt „Knicks” uzbrucējs Lenss Tomass ceļgala traumas dēļ šoreiz palika malā.

Lai arī pašā sākumā Robins Lopess guva pāris grozus, Jūta ātri pierādīja savu spēku aizsardzībā. Gobērs iespaidīgi bloķēja Entonija danka mēģinājumu, kamēr Lailzs praktiski nedeva iespējas Porziņģim saņemt bumbu un tikt metiena pozīcijā. Uzbrukumā īpaši nevedās arī „Jazz”, kura īpaši tālu neatrāvās, bet Porziņģis pirmajā ceturtdaļā pa grozu tā arī neuzmeta.

Otrajā ceturtdaļā „Knicks” vairāk nekā sešu minūšu ilgā periodā nespēja gūt nevienu grozu, kamēr „Jazz” nokļuva 13 punktu vadībā. Porziņģim beidzot izdevās pārtraukt savu un komandas neveiksmju sēriju ar danku pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas. Sekoja arī precīzs Porziņģa tālmetiens un sarežģītā kārtā realizēts pustālais, kas bija papildināts arī ar no aizmugures bloķētu Gobēra metienu un apturētu Gordona Heivorda caurgājienu. Jūta gan tāpat pārtraukumā devās ar 48:37. Trešajā ceturtdaļā 12 punktus guva Karmelo Entonijs, taču Ņujorkai joprojām klājās grūti groza tuvumā. Porziņģis jau atkal netika pie metieniem un savu vienīgo iespēju ceturtdaļas sākumā neizmantoja, taču vēlāk realizēja divus soda metienus. Viņš gan arī tika pie ceturtās piezīmes, kad nedaudz pagrūda Trevoru Bukeru.

Pēdējā ceturtdaļā „Knicks” pamazām uzņēma apgriezienus un pēc Derika Vilamsa un Entonija spēcīgiem bumbas triecieniem grozā no augšas arī pārņēma vadību (82:81). Porziņģis pēc tam izcēlās ar precīzu tālmetienu un bloku, taču pārcentās cīņā par atlēkušo bumbu un saņēma piekto piezīmi, pēc kuras devās malā. Izšķirošajos brīžos „Jazz” nespēja sekmīgi noslēgt uzbrukumus, kamēr minūti pirms beigām Ārons Aflalo ar svarīgu tālmetienu panāca +4.

Pašā izskaņā Rodnijs Huds ar tālmetienu atkal pievilka „Jazz” līdz 96:97, un desmit sekundes pirms beigām uz soda metienu līniju tika nosūtīts Porziņģis. Viņš nepievīla un trāpīja abus, taču „Jazz” uzbrukumā uzķērās uz Heivorda māņkustību un divas sekundes pirms beigām pārkāpa noteikumus tālmetiena brīdī. Porziņģim spēle līdz ar to bija beigusies, kamēr Heivordam roka nenotrīcēja, viņš iemeta visus trīs soda metienus un panāca 99:99.

Pēc nesekmīga Entonija pēdējo sekunžu metiena nācās spēlēt papildlaiku, kurā „Knicks” izskatījās noskaņota nepieļaut, lai Porziņģa pārkāpums paliktu atmiņā kā zaudējumu nesošs. Ar veiksmes un pašaizliedzības palīdzību bumbu grozā iedabūja Viljamss un Lopess, netika pieļautas kļūdas soda metienos, un „Knicks” pēc vairākiem sarežģījumiem tika pie uzvaras ar 118:111. Entonijs izcēlās ar 30 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, turklāt visu laiku labāko punktu guvēju sarakstā apsteidza leģendāro Leriju Bērdu, paceļoties uz 31. vietu.

„Knicks” šodien svinēja sesto uzvaru savā laukumā pēc kārtas un atkal sasniedza 50% uzvaru bilanci, taču pēdējās divās spēlēs kopā aizvadīti trīs papildlaiki. Pirmajā savstarpējā spēlē „Knicks” Jūtai gan zaudēja pamatīgi (85:106), līdz ar to pozitīva bilance savstarpējās spēlēs šosezon tāpat paliks Jūtai.

(17:22, 20:26, 32:28, 31:23, 19:12)Knicks: Entonijs 30 (9 rez.p.), Lopess 22 (12 atl.b.), Viljamss 19, Porziņģis 16, Aflalo 14, Kalderons 9, Gelovejs 8, O`Kvins, Grants, VujačičsJazz:Huds 29, Heivords 27, Lailzs 13, Bērks 12, Gobērs 11, Vitijs 6, Neto 5, Džonsons 3, Bukers 3, Inglss 2