11.01.2016. 06:41
Latviešu talants Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā svētdien izcēlās ar 15 punktiem un pieciem bloķētiem metieniem, palīdzot Ņujorkas «Knicks» ar 100:88 (24:24, 27:17, 31:19, 18:28) savā laukumā uzveikt Milvoki «Bucks».

Iepriekšējā mačā «Knicks» ar 99:100 piekāpās Sanantonio «Spurs», pārtraucot trīs uzvaru sēriju, tādējādi Ņujorkas baksetbolisti tagad izcīnījuši četras uzvaras pēdējās piecās spēlēs.

Zīmīgi, ka tieši pret «Bucks» Porziņģis ar uzvaru piedzīvoja savu debiju pasaulē spēcīgākajā līgā, bet pēc tam regulārā čempionāta turpinājumā komandas vēl tikās divas reizes, šajos mačos pārākiem esot Milvoki basketbolistiem.

Svētdienas mačā Porziņģis laukumā pavadīja 30 minūtes un sešas sekundes, kā laikā realizēja divus no pieciem tālmetieniem, trīs no sešiem divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem.

Tāpat viņa rēķinā sešas atlēkušās bumbas, divas piespēles, viena pārtverta bumba, četras kļūdas, pieci bloķēti metieni un trīs piezīmes.

Rezultatīvākais «Knicks» rindās bija Karmelo Entonijs, kurš sameta 24 punktus, bet pa 13 punktiem guva Robins Lopess un Lenss Tomass.

Tikmēr viesu rindās rezultatīvākais bija Gregs Monro, kurš iemeta 28 punktus.

Dueļa sākums aizritēja līdzvērtīgi, taču, pateicoties izrāvienam pirmā puslaika nogalē, «Knicks» ieguva pārsvaru desmit punktu robežās, ko līdz spēles beigām izdevās palielināt.

Spēli Porziņģis iesāka ar kļūdu, bet mača sākumā viesi izvirzījās vadībā ar 6:0. Četrarpus minūšu laikā latvietis vēl nebija guvis punktus un tika nomainīts, bet laukumā viņš atgriezās pēc četrām minūtēm, kad «Knicks» bija izvirzījušies vadībā ar 20:18.

Kristaps Porzingis: 5 swats — NEW YORK KNICKS (@nyknicks)

Nepagāja ne pusminīte, kad Porziņģis no soda līnijas guva savus pirmos punktus spēlē, bet pirmais cetursknis noslēdzās neizšķirti 24:24. Otrais ceturksnis sākās līdzīgā cīņā, bet ceturtdaļas otrajā pusē Ņujorkas vienība guva astoņus bezatbildes punktus, tieši Porziņģim panākot jau 45:37. Pirmo puslaiku latvietis noslēdza ar četriem punktiem, bet «Knicks» bija iekrājuši desmit punktu pārsvaru - 51:41.

Otro spēles puslaiku ar precīzu metienu atklāja latviešu basketbolists, kurš turpinājumā izcēlās arī ar precīzu tālmetienu un sev tik ierasto «slam-dunk» pēc komandas biedru neprecīzajiem metieniem. Tikmēr Entonijs pēc piecām otrajā puslaikā nospēlētām minūtēm panāca jau 64:49.

Trešo ceturksni mājinieki noslēdza ar vairāk nekā 20 punktu pārsvaru, bet ceturtā ceturkšņa nogalē Porziņģis iemeta vēl vienu tālmetienu un bija precīzs no soda līnijas. Kaut gan mača pēdējās divas minūtes ņujorkiešu punktus neguva, tomēr tas netraucēja izcīnīt uzvaru ar 100:88.

Ar 19 uzvarām 39 spēlēs «Knicks» ieņem desmito vietu Austrumu konferencē, kamēr «Bucks» ar 15 uzvarām ir 13.pozīcijā.

Trešdien «Knicks» izcīnīja savu 18.panākumu šosezon, tādējādi trīs mēnešus pirms sezonas beigām pārsniedzot pagājušās sezonas uzvaru skaitu.

Otrdien «Knicks» basketbolisti savā laukumā uzņems Bostonas «Celtics», bet dienu vēlāk viņi turpat Ņujorkā viesosies pie Bruklinas «Nets», kas tikai svētdien no galventā trenera amata atbrīvoja Laionelu Holinsu.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801