11.12.2015. 08:14
Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis guva 13 punktus NBA spēlē pret Sakramento „Kings”, kamēr viņa pārstāvētā komanda Ņujorkas „Knicks”, lai arī spēja atspēlēties no 19 punktu deficīta, piedzīvoja zaudējumu ar 97:99. Ņujorkai bija laba iespēja izraut uzvaru, taču pēdējās sekundēs Karmelo Entonijs netrāpīja potenciālo uzvaras metienu, kā arī netika pie soda metieniem.

Kristaps Porziņģis pēc vakar nospēlētajām tikai 13 minūtēm šonakt laukumā pavadīja 34 minūtes, kuru laikā guva 13 punktus (1p. 4/5, 2p. 3/9, 3p. 1/2), kā arī savāca septiņas atlēkušās bumbas. Viņam produktīva spēle arī citos statistikas rādītājos, proti, trīs bloki, divas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas, taču arī četras piezīmes un trīs kļūdas. Spēli Porziņģis pabeidza ar +/- rādītāju mīnus divi.

Lai ar ”Knicks” galvenais treneris Dereks Fišers pēc vakardienas neveiksmes Jūtā bija neapmierināti izteicies par sākumsastāva sniegumu un pieļāvis iespēju veikt pārmaiņas. Šoreiz gan tās vēl nenotika, un Porziņģis spēli atkal uzsāka kopā ar Entoniju, Aflalo, Kalderonu un Lopesu.

Porziņģim daudz nācās cīnīties pret Izraēlas uzbrucēju Omri Kaspi, kuru latvietis ļoti efektīvi bloķēja spēles pirmajā ceturtdaļā. Tiesa, punktus Porziņģis šajā ceturtdaļā neguva, kamēr „Kings” ar veiksmīgu izskaņu izrāvās vadībā 24:16. Sakramento ar Reižonu Rondu un Demarkusu Kazinsu priekšgalā turējās drošā vadībā arī otrajā ceturtdaļā, kurā ar precīzu tālmetienu izcēlās Porziņģis. Ceturtdaļas izskaņā Porziņģis netrāpīja vairākus metienus, bet viņam rezultatīva piespēle Kalderona tālmetienā.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis tika pie pāris metieniem no groza apakšas, kuros bija precīzs, kamēr „Kings” veica savu kārtējo izrāvienu un nonāca 19 punktu vadībā, izmantojot Ņujorkas daudzās kļūdas. Tiesa, „Knicks”, kura aizvadīja otro spēli divās dienās, nepadevās un atkal ar sekmīgu darbību izcēlās rezervists Saša Vujačičs, kā arī Lengstons Gelovejs. „Kings” pārsvars saruka līdz pat četriem punktiem, un Porziņģis trīs minūtes pirms beigām, spēlējot viens pret vienu pret Kazinsu, spēja apspēlēt pretinieku ar māņkustību un trāpīt metienu un sodu.

Spēles izskaņa līdz ar to norisinājās saspringtā gaisotnē, un pēc Entonija tālmetiena „Knicks” pietuvojās līdz 93:95. Pēdējās minūtes sākumā Kazinss centās apspēlēt Porziņģi, taču latvietis iztika bez noteikumu pārkāpuma un piespieda pretinieku kļūdīties un izlaist bumbu autā. ”Knicks” mēģināja atbildēt ar Aflalo metienu, taču tas nenesa panākumus, un Kaspi ar diviem soda metieniem deva Sakramento visai drošo četru punktu pārsvaru. Vēlreiz netrāpīja Aflalo, taču Porziņģis tika pie atlēkušās un trāpīja divus soda metienus. Aflalo pārtvēra bumbu, un piecas sekundes pirms beigām bumba bija „Knicks”. Entonijs meta tālmetienu un, iespējams, cerēja uz sodu, taču tas netika piešķirts un bumba grozā nelidoja, kamēr uzvarēja „Kings” ar 99:97.

Ņujorkas komandas bilance līdz ar to nokritusies līdz 10-14, kamēr "Kings" tikusi pie 9-15. "Knicks" savu trīs spēļu izbraukumu Rietumu konferencē noslēgs ar spēli parīt pret Portlendas "Trail Blazers".

(24:16, 22:23, 30:26, 23:32)Kings:Kazinss 27 (11 atl.b.), Rondo 16 (12.rez.p., 9 atl.b.), Kolisons 16, Kaspi 11, Gejs 10, Maklmors 7, Kufoss 6, Belineli 6Knicks: Entonijs 23 (14 atl.b.), Aflalo 14, Porziņģis 13, Tomass 10, Gelovejs 9, Vujačičs 8, Kalderons 8, O`Kvins 6, Lopess 6, Grants, Viljamss