30.10.2015. 05:50
Talantīgais latvietis Kristaps Porziņģis ceturtdien savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) otrajā mačā guva desmit punktus, tomēr tas nepalīdzēja viņa pārstāvētajai Ņujorkas Knicks komandai izcīnīt uzvaru pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā.

Knicks savā laukumā ar 101:112 (20:30, 25:31, 27:23, 29:28) piekāpās Atlantas Hawks.

Kaut pirmie Porziņģa metieni lidoja grozam garām, Knicks pamatsastāvs šo spēli uzsāka daudz veiksmīgāk par sezonas pirmo un cīņa ritēja punkts punktā. Mājinieku rindās mača ievadā īpaši veiksmīgs bija Bruks Lopess, kurš guva astoņus no pirmajiem 13 savas komandas punktiem.

Pirmos punktus latvietis iemeta septītās minūtes izskaņā, kad bija precīzs no groza apakšas pēc Sašas Vujačiča piespēles, bet drīz vien pie rezultāta 18:17 tika nomainīts. Tomēr pirmās ceturtdaļas beigās, laukumā dodoties rezervistiem, daudz pārliecinošāk nospēlēja viena no pagājušās sezonas līgas spēcīgākajām komandām Hawks, kas pēc 12 minūtēm lika Knicks atrasties iedzinējos ar 20:30.

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc 11:0 izrāviena Knicks rezervisti īslaicīgi atguva savai komandai vadību, bet Porziņģis un citi pamatsastāva spēlētāji laukumā atgriezās pie rezultāta 35:40. Kaut latvietis guva savas komandas nākamos četrus punktus, Hawks izdevās nostabilizēt pārsvaru aptuveni desmit punktu robežās, bet vēlāk pat palielināt. Pēc puslaika Knicks jau bija zaudēja ar 45:61. Porziņģim - seši punkti un četras bumbas zem groziem.

Otro puslaiku Porziņģis iesāka neveiksmīgi, nerealizējot tālmetienu, pieļaujot kļūdu un nopelnot trešo piezīmi, bet Knicks turpināja atrasties iedzinējos ar 47:65. Tomēr vienā no nākamajām epizodēm latvietis pārtvēra pretinieku komandas piespēli, efektīgi apmānīja pretspēlētāju un trieca bumbu grozā no augšas. Turpinājumā Porziņģis palīdzēja komandai cīņā zem groziem, taču nopelnīja arī ceturto piezīmi, tiekot nomainīts, bet Knicks pēc trim ceturtdaļām atradās iedzinējos ar 72:84.

Atpakaļ laukumā latvietis devās ceturtā ceturkšņa ceturtajā minūtē, kad mājinieki atradās zaudētājos ar 79:94. Nākamās piecas minūtes Ņujorkas vienības labā punktus guva tikai Karmelo Entonijs un Porziņģis, amerikānim iemetot astoņus, bet latvietim pievienojot divus punktus. Tiesa, viesi vēl joprojām atradās vadībā ar 106:98. Līdz ceturtdaļas beigām Porziņģis pamanījās nopelnīt arī piekto piezīmi, bet Knicks piedzīvoja zaudējumu ar 101:112.

Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes un 37 sekundes, kas bija nedaudz ilgāk kā savā debijas spēlē. Šajā laikā latvietis guva desmit punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Viņš realizēja četrus no sešiem divpunktu metieniem, divus no diviem soda metieniem, bet aizmeta garām četrus tālmetienus. Tāpat Porziņģa kontā trīs pārtvertas piespēles, četras kļūdas, piecas piezīmes, viens bloķēts metiens, bet vienu reizi bloķēja pašu latvieti.

Rezultatīvākais spēlētājs Knicks rindās bija Entonijs, kurš guva 25 punktus un savāca septiņas bumbas zem groziem, bet viesu rindās ar 23 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džefs Tīgs.

Kā zināms, savā debijas mačā Porziņģis guva 16 punktus, bet Knicks trešdien izbraukumā ar 122:97 pieveica Milvoki Bucks klubu.

Nākamo spēli Knicks aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Vašingtonas Wizards.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801