10.10.2016. 14:48

Spēlējot bez savainotā līdera Krištianu Ronaldu, Portugāles valstsvienība pirmajā spēlē pēc uzvaras Eiropas čempionātā piedzīvoja zaudējumu Šveicē – 0:2. Laukuma saimnieki abus vārtus guva pirmās pusstundas laikā. Lai gan pretiniekiem piederēja pārsvars bumbas kontrolē un sitienos, mājinieki izturēja un izcīnīja uzvaru. Ar sešiem punktiem Šveice ir grupas līdere.

Ronaldu ierindā atgriezās pagājušajā piektdienā un pirmajās četrās minūtēs guva divus vārtus pret Andoras izlasi. Vispirms viņš bija precīzs pēc stūra sitiena, bet pārsvaru dubultoja, centrējumu no kreisās malas noslēdzot ar sitienu ar galvu. Otrajā puslaikā Ronaldu iesita vēl divus vārtus, bet Portugāle sagrāva pretiniekus ar 6:0.

Kopvērtējumā Portugālei priekšā atrodas nākamā pretiniece Fēru salas, kas kvalifikācijas ciklu sāka ar 0:0 mājās pret Ungāriju, kas Eiropas čempionātā trīs reizes izvirzījās vadībā pret portugāļiem. Turpinājums bija vēl veiksmīgāks – 2:0 Latvijā. Rezultāts tika atklāts, ievadā izdarot spiedienu un uzvarot cīņā soda laukumā, bet 75. minūtē handikapu izdevās dubultot, lieliski izspēlējot pretuzbrukumu.

Vakara centrālā spēle notiks Amsterdamā, kur Nīderlande uzņems Eiropas vicečempioni Franciju. Oranžajiem neizdevās kvalificēties 2016. gada finālturnīram, bet 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācija sākta ar 1:1 zviedrijā un 4:1 mājās pret Baltkrieviju. Uzvarā vārtus guva pussargi Davijs Klāsens (23 gadi) un Kvinsijs Promess (24 gadi), kā arī uzbrucējs Vinsents Jansens (22 gadi).

Savukārt francūži pirmajā spēlē nespēja gūt vārtus izbraukumā pret baltkrieviem (0:0), lai gan vārtu rāmī raidīja desmit sitienus, bet turpinājumā 4:1 savā laukumā pret Bulgārijas valstsvienību. Divus vārtus guva Kevins Gameiro, bet pa reizei izcēlās Antuāns Grīzmans un Dmitrī Pajets.