08.06.2013. 00:50

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā pirmo zaudējumu piedzīvojusi Krievijas izlase, kura viesos ar 0:1 piekāpās Portugāles valstsvienībai. Uzvaras vārtus spēles 9. minūtē guva Poštiga. Savukārt H grupā pamatīgu sagrāvi piedzīvojusi līdere Melnkalne, kura saņēma divus noraidījumus un ar 0:4 piekāpās Ukrainai.

Portugāļi šo maču gaidīja ar lielu apņēmību, kuru pierādīja jau spēles pirmajās minūtēs, strauji dodoties uz priekšu, kas noveda pie ātra vārtu guvuma – pēc centrējuma bumbu vārtos ar galvu raidīja Poštiga. Krievijas izlase turpināja aizstāvēties savā laukumā pusē un pirmo puslīdz nopietno momentu izveidoja tikai ap 25. minūti. Pēc tam gan spēle palika daudz līdzvērtīgāka, taču Krievijas uzbrukumi ļāva vairākus bīstamus pretuzbrukumus izveidot Krištianu Ronaldu, kuri gan noslēdzās nesekmīgi. Līdz ar to pēc puslaika 1:0, turklāt šie bija pirmie vārti, kurus Krievijas izlases ielaidusi šajā kvalifikācijas turnīrā.

Otro puslaiku komandas uzsāka ar ļoti vētrainiem uzbrukumiem, un spēle pārvērtās par skrējieniem no vieniem vārtiem uz otriem. Protams, šāds temps nebija izdevīgs ne vienai, ne otrai komandai un tas drīz noplaka. Lieliska izdevība mača 85. minūtē bija Romānam Širokovam, taču viņa sitiens no soda laukuma līnijas neizdevās tik spēcīgs kā bija plānots. Ronaldu atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu, taču bumbu no vārtu apakšējā stūra izvilka Igors Akinfejevs.

Tiesa, Akinfejeva darbība vārtos nepalīdzēja Krievijai rezultātu izlīdzināt, un mūsu austrumu kaimiņi piedzīvoja pirmo zaudējumu F grupā. Portugāle ar šo uzvaru arī pacēlusies uz pirmo vietu grupā, tiesa, Krievijai ir divas spēles rezervē (ieskaitot divas cīņas ar Luksemburgu, kura gan šodien nospēlēja neizšķirti (1:1) ar Azerbaidžānu).

Melnkalne sagaidīja Ukrainu savā laukumā kā H grupas līdere, turklāt pirmajā puslaikā arī nokļuva skaitliskajā vairākumā. Lai arī pirmais puslaiks noslēdzās bez vārtu guvumiem, Melnkalnei bija labas cerības izmantot viena vīra pārsvaru otrajā puslaikā. Kas no tā sanāca, to Melnkalnes līdzjutēji noteikti vēlas aizmirst pēc iespējas ātrāk.

Vispirms Garmašs izvirzīja Ukrainu vadībā, bet pēc tam Melnkalnes rindās noraidījumu jau saņēma Volkovs. Spēlējot 10 pret 10, Melnkalnei spēle vairs galīgi nevedās, viņi turpinājumā nopelnīja vēl vienu noraidījumu un ielaida trīs vārtus, kopā piedzīvojot sagrāvi ar 0:4. Līderpozīcijas grupā Melnkalne gan saglabā, taču zaudējusi labu iespēju atrauties no Anglijas izlases, kura atpaliek tikai par diviem punktiem, turklāt aizvadījusi par spēli mazāk.

Par neizmantotām iespējām var skaļi runāt arī poļi, kuru izlase nespēja pieveikt Moldovas valstsvienību. Rezultāts tikai 1:1, un Polija atkāpjas uz ceturto vietu grupā.

G grupā, kuru pārstāv arī Latvija, par pārsteigumu parūpējusies Lihtenšteinas valstsvienība, kura nospēlēja neizšķirti ar Slovākiju. Lihtenšteina guva vārtus jau mača sākumā, un tai bija arī labas iespējas savu pārsvaru dubultot, taču tās palika neizmantotas. Līdz beigām gan Lihtenšteina neizturēja, un 73. minūtē Durica panāca neizšķirtu. Slovākiem bija arī lieliska iespēja gūt vārtus pašās spēles beigās, taču Lihtenšteina tomēr ieguva savu otro punktu turnīrā (iepriekš arī neizšķirts pret Latviju).

Savukārt Lietuvas izlase ar minimālu rezultātu piekāpusies Grieķijai, kura, pateicoties slovāku klupienam, ērtāk iekārtojas grupas otrajā vietā.

Savukārt E grupā uzvaru no rokām spēles beigās izlaida Albānijas izlase. Vēl 85. minūtē albāņi mājās bija vadībā 1:0 pret norvēģiem, taču Toms Hogli sarūgtināja mazās valstiņas līdzjutējus, panākot neizšķirtu. Uzvaras gadījumā Albānija būtu pakāpusies uz pirmo vietu grupā, taču arī tagad viņi apsteidza Islandes izlasi, kura šovakar pamanījās ielaist veselus četrus vārtus spēlē pret slovēņiem (2:4)

Gr. Sākums Izlases Rezultāts Vārtu guvēji
F 19:00 Azerbaidžāna – Luksemburga 1:1 (0:0) Abišovs 71`- Bensi 80`
G 21:00 Lihtenšteina – Slovākija 1:1 (1:0) Bikels 13` - Durica 73`
H 21:15 Moldova- Polija 1:1 (1:1) Sidorenko 37` - Blaščikovskis 7`
E 21:30 Albānija- Norvēģija 1:1 (1:0) Rama 41`- Hogli 85`
H 21:30 Melnkalne – Ukraina 0:4 (0:0) Garmašs 52` Konopļanka 77` Fedeckis 86` Bezuss 90+2`
G 21:45 Lietuva- Grieķija 0:1 (0:1) Kristodolopoloss 20`
E 22:00 Islande- Slovēnija 2:4 (2:2) Bjarnasons 22` Finbogasons 26` (11m) - Kirms 11` Birsa 31` (11m) Cesars 61` Krhins 85`
F 22:45 Portugāle- Krievija 1:0 Poštiga 9`