13.06.2012. 20:54
Pie pirmās uzvaras Eiropas futbola čempionāta B apakšgrupā, kas nosaukta arī par nāves grupu, trešdien izcīnīja Portugāles futbola valstsvienība, dramatiskā duelī ar rezultātu 3:2 (2:1) pieveicot Dānijas valstsvienību.

Līdz 36.minūtei Portugāles izlase izvirzījās vadībā ar 2:0, kad precīzi bija situši Pepe un Elders Poštiga, bet 41.minūtē rezultāta starpību samazināja Niklass Bendtners.

Cīņas 80.minūtē Bendtners panāca izlīdzinājumu, bet vēl septiņas minūtes vēlāk Silvestre Varela izrāva uzvaru portugāļiem.

Mačs sākās ar Dānijas izlases uzbrukumiem un ceturtajā minūtē Kristians Ēriksens nokļuva viens pie bumbas soda laukumā, tomēr kamēr viņš gatavojās sitienam pretinieku aizsargs Pepe paspēja pielikt bumbai priekšā kāju. Savukārt brīdi vēlāk vairākus uzbrukumus veica arī Portugāle.

Jau pēc 15.minūtēm traumas dēļ laukumu nācās atstāt Dānijas izlases pussargam Niki Zimlingam, bet portugāļi turpināja uzbrukt un 24.minūtē pēc stūra sitiena ar galvu rezultātu izdevās atklāt Pepem.

Savukārt 36.minūtē Portugāle jau panāca 2:0, kad pēc Nani piespēles no tuvas distances precīzs bija Elders Poštiga. Piecas minūtes vēlāk pēc teicamas saspēles un Mikāla Krona-Deli piespēles galvu pie bumbas pielika Bendtners, ieraidot to vārtos un samazinot rezultāta starpību līdz 1:2. Ar to gan pirmais puslaiks vēl nenoslēdzās un neilgi pirms kompensācijas laika Portugālei bija lieliska iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru, bet Viljams Kvists neļāva Krištianu Ronaldu pielikt kāju, lai ieraidītu bumbu tukšos vārtos.

Otrā puslaika sākumā pēc dāņu aizsargu kļūdas Ronaldu izgāja viens pret pretinieku vārtiem, tomēr viņam neizdevās pārspēt Stefanu Andersenu. Turpinājumā vēl vairākas labas iespējas bija Portugālei, bet puslaika vidū lēnām iniciatīvu pārņēma Dānija un 20 minūtes pirms pamatlaika beigām Bendtners pretinieku aizsegā no labas situācijas raidīja bumbu garām vārtiem.

Aktīvus uzbrukumus turpināja veikt arī Portugāle un piecas minūtes vēlāk Ronaldu vēlreiz izgāja viens pret pretinieku vārtiem, bet šoreiz sita nedaudz garām. Šoreiz nostrādāja princips "neiesit tu, iesit tev" un 80.minūtē dāņi panāca izlīdzinājumu pēc Bendtnera sitiena ar galvu. Portugāles izlases vārtsargs Rui Patrīsiu pielika roku, tomēr nespēja savu komandu izglābt.

Cīņas izskaņa ritēja ļoti dramatiski, portugāļiem izmisīgi veidojot uzbrukumus un tomēr viņiem izdevās izraut panākumu, kad precīzs bija vien trīs minūtes iepriekš uz maiņu uznākušais Varela. Pēdējās minūtēs dāņiem neizdevās vēlreiz panākt neizšķirtu un viņi piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:3.

Ja Dānija būtu uzvarējusi šajā mačā, tā garantētu vietu ceturtdaļfinālā. Otrajā šīs grupas spēlē plkst.21.45 savā starpā Harkovā tiksies Vācija un Nīderlande.

Kā ziņots, pirmajā sacensību kārtā Dānija parūpējās par turnīra līdz šim lielāko pārsteigumu, ar 1:0 uzvarot Nīderlandi, savukārt Vācijas izlase ar 1:0 uzvarēja Portugāli.

Pēc viena apļa turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās vienības, bet finālspēle paredzēta 1.jūlijā.

Dānijas izlases sastāvs: Stefans Andersens, Larss Jakobsens, Simons Kērs, Dāniels Agers, Simons Busks Poulsens, Viljams Kvists, Niki Zimlings (Jakobs Poulsens, 17.min.), Deniss Romedāls (Tobiass Mikelsens, 60.min.), Kristians Ēriksens, Mikāls Krons-Deli (Lase Skone, 90.min.), Niklass Bendtners.

Portugāles izlases sastāvs: Rui Patrīsiu, Žoau Pereira, Brunu Alvešs, Pepe, Fabiu Koentrau, Rauls Meirelešs (Silvestre Varela, 84.min.), Migels Velozu, Žoau Moutinju, Nani (Rolandu, 89.min.), Elders Poštiga (Nelsons Oliveira, 64.min.), Krištianu Ronaldu.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009