27.06.2015. 23:54
Portugāles U21 futbolisti šodien Čehijas pilsētā Olomoucā sasniedza Eiropas čempionāta finālu, ar 5:0 sagraujot Vācijas izlasi. Otrajā pusfinālā Zviedrija ar 4:1 uzveica Dāniju.

Lai gan abām komandām bija līdzīga bumbas kontrole, Portugāle bija pārliecinoši pārāka. Jau pirmajā puslaikā portugāļi guva trīs vārtus, bet atlikušajās 45 minūtēs "Barcelona" vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens tika pārspēts vēl divas reizes, Vācijai kapitulējot ar graujošo 0:5.

Vārtus Portugāles labā guva Bernardu Silva ("Monaco"), Rikardu Pereira ("Porto"), Ivans Kavaleiru ("Deportivo"), Žuau Mariu ("Sporting") un Rikardu Horta ("Malaga"). Portugāle iekļuva Eiropas U21 čempionāta finālā pirmo reizi kopš 1994. gada.

Otrajā pusfinālā Prāgā šovakar sacentās Dānija un Zviedrija. Pirmās pusstundas laikā Džons Gvideti un Simons Tiblings izvirzīja vadībā Zviedriju, bet otrā puslaika sākumā dāņi samazināja zviedru pārsvaru līdz vieniem vārtiem. Dāņi centās panākt izlīdzinājumu, tomēr spēles izskaņā daudz bīstamāki bija zviedru pretuzbrukumi - Zviedrija guva vēl divus vārtus un uzvarēja ar 4:1. Vārtus guva Robins Kvaisons un Oskars Hiljemarks.

Fināls notiks 30. jūnijā. Portugāles un Zviedrijas spēle tiks aizvadīta Prāgā. Zviedri spēlēs finālā pirmo reizi kopš 1992. gada.

Izmantotie resursi:The official website for European football –...

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161