06.12.2017. 23:41

''Porto'' un ''Leipzig'' pirms pēdējās kārtas bija ar vienādu punktu skaitu, portugāļiem esot priekšā savstarpējo spēļu dēļ. Abām komandām priekšā atradās turku čempione ''Besiktas'', kas uzvaru grupā (pirmā reize vēsturē) bija garantējusi jau pirms noslēdzošā mača.

''Monaco'', kas jau bija zaudējusi jebkādas cerības uz Eirokausu izslēgšanas spēlēm, uz maču pret ''Porto'' izvēlējās atpūtināt lielu daļu pamatsastāva spēlētāju kā Radamelu Falkao, Žao Motinju un Fabinju. Tāpēc nebija pārsteigums, ka mājiniece laukumā dominēja. Vensāns Abubakars rezultātu atklāja jau devītajā minūtē, kad uzveica aizmugures slazdu un no pāris metru attāluma sita vārtos - 1:0. Kamerūnietis palielināja ''Porto'' pārsvaru neilgi pēc pirmās pusstundas. Viņš saņēma teicamu piespēli no Danilo Pereiras kreisajā soda laukuma pusē, tika galā ar pretspēlētāju un trieca garām Monako vārtsargam - 2:0.

38. minūtē ''Porto'' aizsargs Felipe norāva zemē Rašidu Gezalu. Emociju uzplūdumā Monako spēlētājs nepalika atbildi parādā un ar roku iegrūda pretinieka sejā. Viņiem starpā ieskrēja tiesnesis, bet arī Felipe paspēja ar plaukstu trāpīt Gezalam sejā. Rezultātā abiem nācās pamest laukumu priekšlaicīgi. Tas gan neizsita ''Porto'' no ritma, jo tieši pirms pārtraukuma piespēli soda laukumā pāri aizsargam izdarīja Abubakars, atrodot Jasīnu Brahimī, kurš veiksmīgi sita mērķī - 3:0.

Otrajā puslaikā 61. minūtē ''Monaco'' atguva vienus vārtus, kad Kamils Gliks precīzi izpildīja 11 metru soda sitienu - 3:1. ''Porto'' gan ātri atguva trīs vārtu pārsvaru, Aleksam Tellesam izceļoties ar apbrīnojamu tālšāvienu - 4:1. Brazīliešu aizsarga pirmie vārti Čempionu līgā.

''Monaco'' gan negrasījās padoties, jo divi uz maiņu nākušie spēlētāji izkārtoja komandas otros vārtus - 4:2. Radamels Falkao pēc Keitas centrējuma bija lielisks ar galvu. Tomēr nekāda atspēlēšanās nebija gaidāma un pēdējās minūtēs ''Porto'' uzbrucējs Francisku Soaress kļuva par vēl vienu brazīlieti, kurš ČL atzīmējas pirmoreiz, sitot ar galvu no nelielas distances - 5:2.

Tikmēr Vācijā mājiniecei ''Leipzig'' viss neritēja tik veiksmīgi. Jau pirmajās desmit minūtēs ''Besiktas'' nopelnīja 11 metru soda sitienu uz pretinieku vārtiem, ko Alvaro Negredo izpildīja teicami - 0:1. Spāņa Čempionu līgas pirmie šosezon. Brīdi pēc tam ''Leipzig'' bija ārkārtīgi tuvu rezultāta izlīdzinājumam, bet kapteinis Vils Orbans, kurš arī bija atbildīgs pie pārkāpuma savā soda laukuma nedaudz agrāk, nespēja izpirkt savu vainu un no labas pozīcijas trāpīja pa stabu.

21. minūtē vārtos skaisti iesita Tīmo Verners, bet tie tomēr netika ieskaitīti, jo vācietis bija aizmugures stāvoklī. Tik tuvu, cik ''Leipzig'' bija, lai gūtu vārtus, tik tuvu tā bija, lai arī zaudētu - Žermēns Lenss no soda laukuma robežas spēcīgi trieca pa mērķi, bet vārtsargs bija lielisks. Holandietis neilgi vēlāk nodemonstrēja lielisku bumbas kontroli, apspēlējot vairākus pretspēlētājus, bet noslēdza uzbrukumu ar gaužām neveiksmīgu centrējumu.

Otrajā puslaikā ''Leipzig'' devās krietni pārliecinošāka. Jau pašā sākumā Verners varēja iesist, bet viņa sitienu, ko izdarīja pēc meistarīga skrējiena, atvairīja ''Besiktas'' vārtsargs. Tolga Zengins turpināja spēlēt izcili savos vārtos, pēc brīža tiekot galā arī ar ļoti spēcīgu Kevina Kampla sitienu.

65. minūtē vēlreiz lieliski bija tiesneši, kas neieskaitīja vēl vienu ''Leipzig'' golu. Atkal precīzi nosakot aizmugures stāvokli, šoreiz 20 gadus vecajam Žanam Kevinam Ogustinam.

Neilgi pirms beigām savu otro dzelteno kartīti redzēja lielisku spēli aizvadījušais Leipcigas aizsargs Stefans Ilsankers. Tas gan neliedza vāciešus drīz pēc tam izlīdzināt rezultātu. Nabijs Keita saņēma lielisku tālo piespēli un trieca precīzi vārtos - 1:1. Pat, ja ''Leipzig'' izrautu vadību un uzvarētu spēli, ar to būtu par maz, lai piedalītos Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs, bet tas gan nenozīmēja, ka komanda savu atbalstītāju priekšā vēlējās redzēt zaudējumu. Proti, tas ir tieši tas, kas notika. Lielisku piespēli no flanga uzņēma Taliska, kurš ar skaistu sitienu neatstāja nekādu cerību mājinieku vārtsargam - 1:2.