18.10.2017. 08:39

„Warriors” pirms spēles pacēla pie savas arēnas griestiem čempionu baneri un pirmajās minūtēs nomētāja pretiniekus no Hjūstonas, īpaši izceļoties Klejam Tompsonam, kurš īsā brīdī trāpīja trīs trejačus. Ātri arī savu iederību „Warriors” sastāvā pierādīja Niks Jangs, kura „trakajiem” tālmetieniem tagad nesekoja pārmetoši trenera skatieni, un Jangs arī vairākus trāpīja. Hjūstonas sastāvā tikmēr ar iespaidīgu danku izcēlās Eriks Gordons.

Arī dienas otrajā spēlē neiztika bez svarīga spēlētāja traumas - „Warriors” uzbrucējs Dreimonds Grīns mača otrajā pusē ceļgala savainojuma dēļ atstāja laukumu. Par viņa traumas nopietnību vēl skaidrības nav.

Šī bija pirmā oficiālā spēle „Rockets” sastāvā Krisam Polam, kuram pašam ar metieniem neveicās, un „Warriors” līdz Grīna traumai atradās visnotaļ komfortablā vadībā. Taču pēdējā ceturtdaļā Hjūstona ar Džeimsu Hārdenu priekšgalā pievilka līdz minimumam. Tam sekoja Stefena Karija iniciatīvas pārņemšana, gūstot vairākus grozus pēc kārtas, bet nekur atrauties tāpat neizdevās.

Pēdējā minūtē Hjūstona pēc Hārdena caurgājiena un Takera soda metieniem arī pārņēma vadību (122:121). Hārdens ar tālmetienu varēja pielikt punktu „Warriors” cerībām, taču netrāpīja, un mājiniekiem palika pēdējais uzbrukums. Karijs netrāpīja tālmetienu, bet Durents savāca atlēkušo bumbu un iemeta pustālo. Problēma gan tāda, ka viņš bumbu atlaida sekundes desmitdaļu par vēlu, un pēc videoatkārtojuma izpētes uzvaras grozs netika ieskaitīts. „Rockets” Pola un Hārdena kopējo ēru sāka ar uzvaru 122:121.

„Rockets” maču aizvadīja ar tikai astoņiem spēlētājiem. Hārdens tika pie 27 punktiem un desmit piespēlēm, turklāt sev neraksturīgi reti tika pie iespējām no soda metienu līnijas – tikai četras reizes. Pols savā debijas mačā Hjūstonā gandrīz savāca „double-double” ar 11 piespēlēm un astoņām bumbām zem groziem, taču guva tikai četrus punktus. 24 punkti toties Gordona rēķinā.

„Warriors” šo spēli pamanījās zaudēt, neskatoties uz 53% trāpītu tālmetienu (16/30). Jangs iemeta sešus no septiņiem, savācot 23 punktus, bet Karijam 22 punkti. Traumas dēļ priekšlaicīgi malā nogājušais Grīns savukārt gandrīz tika pie „triple-double” (9+11+13), bet Durents guva 20 punktus, tiesa, arī pieļāva veselas deviņas kļūdas.

Houston defeats Golden State, 122-121. Kevin Durant's last-second shot left his hands just a bit late: pic.twitter.com/G5TeTrMJSf

— Alex Kennedy (@AlexKennedyNBA) October 18, 2017 Izmantotie resursi: NBA.com: Promo

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161