07.10.2015. 18:43
Ceribas, ka Polijas Ekstralīgas vadība izmainīs sacensību reglamentu, lai tas būtu vairāk piemērots Daugavpils "Lokomotīvei", nav attaisnojušās. Vēl vairāk, Polijas puse uzstāj, la "Loko" savas mājas sacīkstes aizvadītu... Polijā!

Sestdien "Lokomotīves" kluba prezidents Anatolijs Ziļs un Latvijas treku komisijas priekšsēdētājs Vladimirs Ribņikovs devās uz Poliju, lai klātienē ar Polijas Ekstralīgas vadību izrunātu iespējamo "Lokomotīves" startu Ekstralīgā. Jau iepriekš rakstījām, ka Polijas reglaments paredz, ka komandā ir jābūt vismaz četriem poļu spīdvejistiem, pie tam vismaz diviem junioriem. Pieņemot šādus nosacījumus, Daugavpils komanda praktiski liegtu iespēju Latvijas jaunajiem braucējiem gūt sacensību praksi. Lai arī iepriekš bija izskanējušas runas, ka poļi varētu piekāpties, kā arī tas bija gaidāms, izmaiņas priekš latviešiem netiks veiktas.

Kā komandas oficiālajai mājaslapai pastāstīja kluba prezidents Anatolijs Ziļs, poļu prasības ir vēl vairāk pieaugušas. "Lokomotīvei" mājas sacīkstes būtu jāaizvada Polijā un arī pats klubs jāreģistrē Polijā! Tādi nosacījumi esot bijuši jaunajā līgumā ar sponsoriem, kurš noslēgts līdz 2018. gadam. Galvenie sponsori nav ieinteresēti reklāmā Latvijas teritorijā, arī televīzija neesot ar mieru translēt sacensības no Latvijas.

Vēl vairāk, Ekstralīgas vadība paziņojusi, ka pret izmaiņām reglamentā esot bijuši arī līgas klubi, kaut gan nekāda sanāksme nemaz neesot notikusi. Vairāki Ekstralīgas klubi un arī poļu līdzjutēji iepriekš medijos bija pauduši nepārprotamu atbalstu Daugavpils kluba dalībai Ekstralīgā, tādēļ šādas sanāksmes aizvadīšana šķiet vēl mazāk ticama.

Polijas portālos "Lokomotīvei" patiešām tiek pausts atbalsts, jo mūsu klubs tiesības startēt augstākajā līgā ir izcīnījis pēc sportiskā principa, pie tam jau daudzu garumā pierādījis savu stabilitāti.

Sestdienas tikšanās vienīgā pozitīvā ziņa ir tāda, ka "Lokomotīvei" tiks atļauts piedalīties Polijas junioru čempionātā, kas noteikti būs milzīgs grūdiens jauno braucēju attīstībā.

Kluba vadība gan sola turpināt cīnīties par savām tiesībām. Starp citu, noslēgusies arī parakstu vākšana vēstules nosūtīšanai uz Latvijas Saeimu ar lūgumu sniegt finansiālo atbalstu klubam. Kopumā savākti nepilni 11 tūkstoši parakstu.

Izmantotie resursi:Spīdveja klubs LOKOMOTIV DaugavpilsBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties