07.09.2015. 10:25
Šā gada 5.-6.septembrī Polijā Vloclavekā norisinājās Eiropas čempionāts T-550 klasē , kur Latviju pārstāvēja divi Mēmeles sporta ātrumlaivu piloti - Reinis Paegle un Dmitrijs Aņikējevs. Uz sacīkstēm devās arī OSY-400 braucējs Viesturs Lācis, piedaloties Polijas atklātajā čempionātā.

Jau piektdien komanda veiksmīgi ieradās Vloclavekā un bija veiksmīgi sagatavojušies sacensībām, veicot tehniskās komisijas pārbaudes. Sestdienas rīts sakās ar labiem un mierīgiem treniņiem, kas nemaz neliecināja, ka laikapstākļi krasi mainīsies un būs liels vējš. Reinis Paegle kvalifikācijā izcīnīja augsto 4.vietu, Dmitrijam Aņikējevam 6.vieta.

Diemžēl jau pāris stundu laikā sākās stiprs vējš, kas sacēla lielus viļņus, tāpēc drošības apsvērumu dēļ braucieni tika atcelti. Tikai 18:00 tika dots pirmais Eiropas čempionātā starts. Jau pirmajā likumā Reinim Paeglem sadursme ar poļu braucēju. Par laimi sadursme nebija tik liela un Reinis varēja turpināt braucienu. Finišā pirmajā braucienā Reinis izcīnīja 5.vietu, bet Dmitrijam bija tehniskas ķibeles ar dzinēju un 6.vieta.

Otrs brauciens tika aizvadīts ar pēdējiem saules stariem. Otrā brauciena sākums ļoti veiksmīgs izvērtās Dmitrijam Aņikējevam, kurš lielāko braucienu daļu bija trešajā vietā, diemžēl pēdējos apļos konkurenti izrādījās ātrāki, apsteidzot Dmitriju, tāpēc braucienā 5.vieta. Reinim ne tik veiksmīgs starts līdz ar to 6.vieta.

Nākošais starts tika dots F4S un S-550 klasē, bet organizatori nebija parūpējušies par to, lai viss notiktu pietiekami raiti un arī citas klases aizvadītu braucienus, tāpēc OSY-400 klasē netika dots starts, jo bija jau tumšs. Tā arī tika noslēgta pirmā sacensību diena.

Sestdienas vakarā tika atrisinātas vairākas tehniskas ķibeles un veikti vairāki uzlabojumi, lai jau svētdien latviešu braucēji sasniegtu vēl augstākus rezultātus. Diemžēl svētdien bija bīstami laikapstākļi, lai aizvadītu atlikušos sacīkšu braucienus. OSY-400 klase tā arī nevienu braucienu neaizvadīja un Viesturam Lācim pirmās starptautiskās sacīkstes krietni plašākā konkurences lokā tā arī beidzās nesākoties. Neskatoties uz to, ka nenotika neviens brauciens, diena bija pilna ar kaislībām un emocijām, jo sacīkstes turpinājās krastā.

Apstiprinājās aizdomas par poļu braucēja Muhas negodīgo cīņu, kurš trasē bija daudz pārāks par citiem braucējiem. Tāpēc tehniskā komisija pieņēma atbilstošu lēmumu braucēju diskvalificēt. Bet ar to viss nebeidzās. Poļu komisija bija neapmierinātā ar Muhas diskvalifikāciju, tāpēc tā centās diskvalificēt parējos braucējus, lai zeltu iegūtu kāds no poļu braucējiem. Diemžēl tas viņiem pilnībā neizdevās un par čempionu kļuva igauņu braucējs Aivar Kommissar. Par komisijas upuriem kļuva igauņu braucējs Art Raudva un mūsu Dmitrijs Aņikējevs, kuri tika diskvalificēti nepamatoti, jo iepriekšējos gadus braucēji braukuši ar to pašu tehniku un sasnieguši augstvērtīgus rezultātus. Toreiz komisija atzina tehniku atbilstoši noteikumiem. Pēc visām diskvalifikācijām uz trešo vietu pakāpās Reinis Paegle.

Gala rezultāti:1. Aivar Kommissar2. Darijus Nogaj3. Reinis Paegle

Informāciju sagatavoja:Kristaps PaeglePārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties