12.06.2016. 21:12
Polijas futbola izlasei svētdien piederēja dominējošs pārsvars Eiropas čempionāta C apakšgrupas spēlē pret Ziemeļīrijas izlasi, taču Adama Navalkas trenētā komanda spēja gūt tikai vienus vārtus, kas gan netraucēja poļiem izcīnīt savu pirmo uzvaru Eiropas čempionātu finālturnīros. Nicas pilsētā aizvadītajā spēlē Polija svinēja panākumu ar 1:0 (0:0), bet vienīgos vārtus cīņas 51.minūtē guva uzbrucējs Arkadjušs Miliks.

Polijai šis ir trešais Eiropas čempionāta finālturnīrs pēc kārtas, taču iepriekšējos viņi pie uzvarām nebija tikuši. Tikmēr Eiropas čempionāta finālturnīru debitantei Ziemeļīrijai pārtrūka 12 nezaudētu spēļu sērija visos mačos, kas bija garākā starp visām finālturnīra dalībniecēm.

Spēlē Polijai piederēja izteikts pārsvars, taču pirmajā puslaikā viņiem ar vārtu gūšanu nesekmējās, lai gan poļi izdarīja septiņus sitienus, kamēr pretinieki pirmo 45 minūšu laikā pa vārtiem nesita ne reizi. Poļiem bija arī liels pārsvars bumbas kontrolē (62% pret 38%), savukārt ziemeļīri pretinieku soda laukumā ne reizi nepieskārās bumbai.

Saistītie raksti

Tiesa Ziemeļīrijas izlases futbolisti ļoti uzmanīgi spēlēja pret poļu lielāko zvaigzni Robertu Levandovski, kurš šajā mačā palika ēnā, toties daudz iespēju bija citiem, tostarp Amsterdamas «Ajax» kluba futbolistam Milikam. Pirmajā puslaikā viņam ar vārtu gūšanu nesekmējās, toties otrā puslaika sestajā minūtē uzbrucējs atklāja rezultātu. Saņēmis Jakuba Blaščikovska piespēli no labās malas, Mikliks, atrodoties pret vārtiem, izsita bumbu starp diviem aizsargiem, pārspējot arī pretinieku vārtsargu Maiklu Makgovernu.

Arī turpinājumā laukumā dominēja poļi, kuri izšķērdēja vēl vairākas teicamas izdevības un tikai tuvojoties mača beigām Eiropas čempionāta debitanti arvien biežāk sāka viesoties pie poļu soda laukuma un vēlāk savu meistarību nācās rādīt arī Polijas izlases vārtsargam Vojceham Ščensnijam. Labākā izdevība bija ziemeļīru spēlētājam Džonijam Evansam, taču viņš pēc tālas piespēles nespēja aizsniegties līdz bumbai.

'); $('#gallery-branding-main-25863').after(''); }else{ $('#gallery-branding-main-25863').after(''); $('#gallery-branding-main-25863').after(''); } if(typeof show_inner !== 'undefined' && show_inner == true){ $('#branding_right_gallery').css('background-position-x','0%').css('background-position-y','0%'); $('#branding_left_gallery').css('background-position-x','100%').css('background-position-y','0%'); } }else{ setTimeout(show_background_gal_25863, 500); } return true; } function addAdImp_25863(slider){ if(slider.atEnd){ $('#ad-impr-counter-25863').html(''); } return false; }