10.01.2015. 19:00
"RSU/Merks" basketbolistes sestdien, 10. janvārī, "Molten" ziemas kausa spēlē par trešo vietu zaudēja Igaunijas kausa ieguvējām "1182 Tallinn" ar rezultātu 80:88. Uzbrucēja Mailisa Poka uzvarētāju labā guva 31 punktu un izcīnīja 10 bumbas zem groziem. Finālā plkst. 19:45 "TTT Rīga" spēlēs pret Lietuvas vicečempionēm "Sūduva-Mantinga". Skaties tiešraidē.

Mājinieču priekšējā līnija – Paula Tomsone, Paula Langina, Madara Gulbe – starta minūtēs uzbrukumā prata apspēlēt Tallinas garās spēlētājas, līdz devītās minūtes vidum panākot piecu punktu pārsvaru – 18:13. Pēdējo punktu desmitminūtē guva igaunietes – 18:14.

Otrajā ceturtdaļā situācija mainījās. Studentes arvien retāk izmantoja brīvos metienus, kamēr “1182 Tallinn” rindās ieskrējās uzbrucēja Mailisa Poka. Vienā no uzbrukumiem viņa dažās sekundēs guva sešus punktus, diviem punktiem ar sodu pievienojot tālmetienu pēc kolēģes Ptitsonas pārķertās bumbas – 29:35. Poka kopā ar partnerēm ceturtdaļā sameta 32 punktus, puslaika atpūtā ejot ar 11 punktu pārsvaru – 35:46.

Atgriežoties no pārtraukuma, “RSU/Merks” darbībā varēja uzteikt divas lietas. Pirmkārt, sabalansēto uzbrukumu – uzbrukumus uzņēmās un pabeidza lielākā daļa spēlētāju. Otrkārt, Zane Eglīte nomierināja partneres un pati vairāk sāka darīt uzbrukumā. Trešās ceturtdaļas beigās Igaunijas komandas pārsvars saruka līdz astoņiem punktiem – 60:68.

“RSU/Merks” ofensīva turpinājās. Studentes vairākas reizes pietuvojās piecu punktu attālumā, bet 34. minūtē grozu sasniedza tāls Kates Aizsilas metiens – 71:74. Igaunietes izturēja aizsardzībā un pārliecinošāk nospēlēja uzbrukumā. Pībura izskrēja cauri mājinieču soda laukumam, savukārt Poka guva divus punktus ar sodu – 71:79. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Poka pievienoja tālmetienu no labā stūra, praktiski atrisinot jautājumu par uzvarētāju – 73:84.

Tallinas komanda 2013. un 2014. gadā divreiz zaudēja studentēm Latvijas-Igaunijas līgas bronzas spēlēs. Sestdien tendence tika pārtraukta.

RSU/Merks – 1182 Tallinn 80:88 (18:14, 17:32, 25:22, 20:20)RSU/Merks: Eglīte 18 (8ab, 6rp), Langina 14, Aizsila 13, Tomsone 10 (5pp), Gulbe 9 (5ab), Gūtmane 6 (6ab), Puļļa 2, Vilde 2, Dimante; Vorma, Kalniņa.1182 Tallin: Pokk 31 (2p 8/11, 3p 3/5, 1p 6/7; 10ab), Püü 20, Haas 10, Köster 8 (8ab, 5pp), Ptitsona 6, Piibur 2 (9rp), Maaring 1, Põldmaa.Tiesneši: Māris Visočanskis, Edgars Deksnis, Einārs Tukišs.