25.12.2013. 23:07
Olimpiskais čempions un divkārtējs vicečempions daiļslidošanā Jevgēņijs Pļuščenko no Krievijas pirmo reizi kopš 1998. gada palicis otrais Krievijas čempionātā. Pēc sacensībām viņš paziņoja, ka februārī gaidāmajās Soču Olimpiskajās spēlēs startēs tikai komandu sacensībās.

Krievijas čempionāts daiļslidošanā šajās dienās notiek olimpisko spēļu mājvietā Sočos. Individuālajās sacensībās vīriešiem par favorītu uzskatītais Jevgēņijs Pļuščenko jau pēc obligātās problēmas par nedaudz vairāk kā 11 punktiem atpalika no 18 gadus vecā Maksima Kovtuna. Izvēles programmā Pļuščenko konkurentam pietuvojās, bet pirmo reizi kopš 1998. gada bija spiests samierināties ar otro vietu ar 261.37 punktiem. Tikmēr Kovtuns summā savāca 267.13 punktus, svinot uzvaru.

Pēc sacensībām Turīnas Olimpisko spēļu čempions medijiem paziņoja, ka negrasās doties uz janvārī paredzēto Eiropas čempionātu un Soču Olimpiskajās spēlēs startēs vienīgi komandu sacensībās, kas izmēģinājuma kārtā pirmo reizi iekļautas olimpisko spēļu programmā, tajās sacenšoties 10 valstu komandām, to pārstāvot pa vienam vīriešu, sieviešu pārstāvim, kā arī pāra un deju duetam.

"Šodien bija daudz kļūdu, bet zinu kā tās labot. Vienkārši vairāk jāstrādā pie programmas. Uz Eiropas čempionātu es nebraukšu, bet Olimpiādē, domāju, startēšu tikai komandu sacensībās, savu vietu individuālajās sacensībās atdodot kādam jaunam un perspektīvam sportistam. Adekvāti izvērtējot savus spēkus man pilnīgi pietiks ar startu komandu sacensībās, kurās Krievijas izlase var rēķināties ar zelta medaļām," sacīja Pļuščenko.

Savas karjeras laikā Pļuščenko 2006. gadā kļuva par Turīnas Olimpisko spēļu čempionu, bet 2002. gada Soltleiksitijas spēlēs un 2010. gada Vankūveras spēlēs tika pie sudraba godalgas. Tāpat viņš trīs reizes kļuvis par pasaules un septiņas reizes par Eiropas čempionu.

Izmantotie resursi:Новости спорта, Спортивная аналитика, ВидеоФутбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...Latvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties