30.07.2016. 13:57
Latvijas pludmales volejbolisti Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs sestdien iekļuva Kiprā notiekošā pasaules U-19 čempionāta ceturtdaļfinālā.Izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar 29.numuru izliktais Latvijas puišu duets...

Izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar 29.numuru izliktais Latvijas puišu duets ar 2-1 (21:17, 23:25, 18:16) pārspēja brazīliešus Gabrielu Pisku un Felipi Mirandu, kuriem turnīrā ticis 28.numurs.

Ceturtdaļfinālā Latvijas pāris spēkosies ar spāņiem Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehandro Vertu Pastoru, kuri izlikti ar desmito numuru.

LETA jau vēstīja, ka pirms tam izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Šmits un Samoilovs ar 2-0 (21:16, 21:19) pārspēja amerikāņus Eidenu Braunu un Lukasu Losoni, kuriem ticis 11.numurs.

Šmits un Samoilovs apakšgrupu turnīrā ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma otro vietu D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāka no pirmās kārtas.

Tikmēr talantīgās Tīna Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka, kuras izliktas ar 15.numuru, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:8, 21:12) pārspēja Peru pludmales volejbolistes Anhiju Sernu Ingusu un Besnu Viljegasu, kurām ticis 24.numurs.

Astotdaļfinālā latvietes spēkosies ar ukrainietēm Viktoriju Lisicju un Katerinu Daševsku, kuras izliktas ar 14.numuru.

Arī Graudiņa un Ņečiporuka savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs un palika otrās, tādējādi izslēgšanas turnīru sākot no pirmās kārtas.

Graudiņa un Ņečiporuka pamatturnīrā bija iekļuvušas automātiski, bet puišu turnīrā trešdien kvalifikāciju izdevās pārvarēt Šmitam un Samoilovam.

Pamatturnīrā piedalās 32 pāri, kas sadalīti astoņās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmās vietas izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas spēļu kārta ir brīva.

Vēl no Latvijas sportistiem Atvars Ozoliņš un Rihards Lazdiņš trešdien zaudēja jau kvalifikācijas pirmajā kārtā, bet Dārta Lūse un Annija Jurdža apstājās noslēdzošajā, trešajā, kārtā.

Graudiņa ar Ņečiporuku pērn Rīgā triumfēja Eiropas U-18 meistarsacīkstēs, bet šogad guva dalītu devīto vietu pasaules U-21 čempionātā.

Šogad jūnijā lielu panākumu guva Ozoliņš un Šmits, izcīnot ceturto vietu Eiropas U-20 čempionātā. Latvijas puišu pludmales volejbolisti Eiropas jaunatnes čempionātos iepriekšējo reizi pie medaļām tikuši 2011.gadā, kad Haralds Regža un Armands Āboliņš izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 meistarsacīkstēs.

Tāpat Eiropas U-20 čempionātā šogad Graudiņa duetā ar Anastasiju Kravčenoku izcīnīja piekto vietu.