29.06.2014. 21:50
Svētdien Vaivaru pludmalē par 18.pludmales handbola turnīra "Nemo" , vienlaikus arī Latvijas atklātā pludmales handbola čempionāta 1.posma uzvarētājiem kļuva "Celtnieks" un "Eesti" komandas.

Gan vīriešu, gan sieviešu komandas divu dienu garumā aizvadīja apļa turnīru, pēc kura divas labākās komandas cīnījās par uzvaru sacensībās, bet trešo un ceturto vietu ieguvēji noskaidroja trešās vietas likteni.

Vīriešu turnīrā jau pirmajā dienā savus nopietnos nodomus apliecināja "Celtnieks", kas izcīnīja piecas uzvaras pēc kārtas, pārspējot arī spēcīgo "Who the f is Morten Olsen?" ar Vācijas Bundeslīgas spēlētājiem sastāvā. "Celtnieka" uzvaru sērija turpinājās arī svētdien, kad tika gūti vēl divi panākumi, nodrošinot vietu finālā, bet pēdējā grupu turnīra spēlē "Celtnieks" atļāvās zaudēt "RVR". Otro vietu pēc grupu turnīra ieņēma "Who the f is Morten Olsen?", bet trešo un ceturto – "Meilink Groep/Tenax" un "Lindorff Blue Jackets".

Cīņa par pirmo vietu starp "Celtnieku" un "Who the f is Morten Olsen?" izvērtās dramatisma pilna. Pirmo puslaiku, pateicoties Elvja Borodovska un Arta Kurmēna rezultatīvajai spēlei, pārliecinoši ar 18:7 uzvarēja "Celtnieks", taču pēc tam acīmredzot atslābinājās, pirmās piecas minūtes otrajā puslaikā zaudējot 0:10. Īpaši rezultatīvs "Who the f is Morten Olsen?" rindās bija Aivis Jurdžs, ieliekot pamatus uzvarai puslaikā. "Celtnieks" gan spēja atspēlēties un pietuvoties vien punkta attālumā, tomēr to likvidēt nespēja -14:15. Izšķirošajā pēcspēles metienu sērijā teicami "Celtnieks" vārtos darbojās Raitis Puriņš, bet komandas biedri bija rezultatīvi metienu izpildē, nodrošinot "Celtnieka" panākumu spēlē ar 2:1 un triumfu visā turnīrā!

Cīņā par trešo vietu "Lindorff Blue Jackets" spēja revanšēties "Meilink Groep/Tenax" par zaudējumu iepriekš un uzvarēja ar 2:1, izcīnot godpilno trešo vietu.

Sieviešu konkurencē par uzvaru cīnījās LSPA un "Eesti" handbolistes. Pirms tam grupu turnīrā LSPA pretinieces pārspēja ar 2:0 un veiksmīgi iesāka arī finālspēli, pirmo puslaiku uzvarot pārliecinoši. Nākamajās desmit minūtēs "Eesti" revanšējās, tādejādi čempiones tika noskaidrotas pēcspēles metienos, kurās veiksme un precizitāte bija igauniešu pusē. "Eesti" uzvarēja ar 2:1, gūstot panākumu turnīrā.

Trešo vietu izcīnīja Dobeles "REIR" handbolistes, kas tāpat kā grupu turnīrā, ar 2:0 apspēlēja Salaspils "SSS". Spēlē par bronzas medaļām pie panākuma gan dobelnieces tika krietni vien smagākā cīņā.

"Nemo" turnīrs noslēdzies, bet pludmales handbola sezona turpinās – jau pēc divām nedēļām, 12.jūlijā, Jēkabpilī norisināsies Latvijas atklātā pludmales handbola čempionāta 2.posms.

Latvijas čempionāts pludmales handbolā norisinās pirmo reizi. Tas notiks trijos posmos Jūrmalā, Jēkabpilī un Ventspilī, bet fināls ar sešu labāko vīriešu un četru labāko sieviešu komandu piedalīšanos norisināsies 23. augustā Rīgā. Finālposma dalībnieki tiks noteikti pēc pirmajos trijos posmos izcīnītajiem punktiem.

Latvijas čempionāta uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt valsti Eiropas pludmales handbola klubu turnīrā.