02.03.2016. 21:08
"Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar septiņu zaudējumu sēriju izdevās pārtraukt "Jelgavai", savā laukumā papildlaikā, pateicoties Kristapa Pļavnieka 33 punktiem un Agņa Čavara uzvaras grozam trīs sekundes līdz pagarinājuma beigām, ar rezultātu 98:97 pārspējot "Ogre/Kumho Tyre" vienību. Zemgaliešiem šis bija astotais panākums sezonas 26 spēlēs.

Jelgavnieki un ogrēnieši sezonas trešo savstarpējo dueli sagaidīja līdzīgā noskaņojumā – mājinieki lūkoja pārtraukt septiņu neveiksmju sēriju (pēdējais panākums tieši 12. janvārī pret Ogri), tikmēr viesi tikai 17. februārī ar minimālu uzvaru savā laukumā pār "Jūrmalu/Fēnikss” (73:72) pārtrauca 15 zaudējumu sēriju, bet jau iepriekšējā kārtā viesos pārliecinoši atzina "Liepājas/Triobet” pārākumu (99:81).

Pirmajā desmitminūtē ritēja rezultatīvs basketbols ar nelielu jelgavnieku pārsvaru. Lieli nopelni tajā bija lietuviešu leģionāram Augustīnam Jankaitim, kurš no spēles realizēja četrus no izmestajiem pieciem metieniem un guva deviņus punktus, bet visa Jelgavas komanda tikai reizi kļūdījās no tālmetienu līnijas (4/5). Tikmēr arī Ogrei atradās līderis Kārļa Apsīša personā – astoņi punkti un trīs bumbas zem groziem, tomēr vadībā pēc pirmā ceturkšņa mājinieki (25:20).

Turpinājumā Jelgavas pārsvars pēc Andra Justoviča un vēlāk arī Kristapa Pļavnieka groziem pieauga līdz +9 (33:24). Tālāk pirmajā puslaikā zemgaliešiem gan neizdevās atrauties, tā vietā aktivizējās Ogres amerikāņu leģionārs Evans Kelijs, ar kura pūliņiem viesiem divarpus minūtēs izdevās 10:2 spurts, kas sekmēja vadības maiņu (36:35). Puslaika pēdējā minūtē Sandis Bēts panāca arī +4, bet, skanot puslaika beigu sirēnai, rezultāts 42:39.

Trešajā ceturtdaļā joprojām ritēja līdzīga spēkošanās, tomēr mājinieki pamāzām spēja atkal pārņemt vadību, kas gan lielāka par piecu punktu pārsvaru tā arī nekļuva. Joprojām rezultatīvi turpināja darboties Jankaitis un Pļavnieks, kā arī otrs lietuvietis Augusts Šuļausks, kurš perioda otrajā pusē pamanījās vienatnē gūt desmit punktus, un bija viens no galvenajiem iemesliem jelgavnieku vadībai pēc nospēlētas pusstundas – 68:62.

Ogrēniešu atbilde sekoja izšķirošajā ceturksnī, kad ar vairākiem vērtīgiem trejačiem izcēlās Apsītis, bet no soda līnijas augstasinīgs bija Kārlis Mizis. Cīņa ritēja punkts punktā līdz pat pamatlaika pēdējai minūtēi – 24 sekundes līdz ceturtdaļas beigām viesu saspēles vadītājs Mārcis Vītols panāca līdzsvaru 84:84, un sekoja pagarinājums.

Papildlaikā rezultatīvais jelgavnieks Pļavnieks ar trejaci izvirzīja savu komandu priekšā 90:86, bet jau minūti vēlāk veterāna Mihala Hlebovicka sodiņi izlīdzināja rezultātu (91:91). Sākoties pēdējām 60 sekundēm, Hlebovickis pievienoja vēl divus precīzus raidījumus no soda līnijas (97:95), tomēr par mača varoni kļuva Jelgavas uzbrucējs Agnis Čavars, kurš trīs sekundes līdz papildlaika beigām ar tālmetienu panāca 98:97, bet vēlāk sekojošais Vītola metiens izrādījās neprecīzs.

”Jelgava” – "Ogre/Kumho Tyre” 98:97 (25:20, 14:22, 29:20, 16:22, 14:13)”Jelgava”: Pļavnieks 33, Jankaitis 20 (8 atl.), Šuļausks 17, Čavars 9, Justovičs 8, Šteinbergs 6, Zēbergs 5, Rubenis, Birkāns”Ogre/Kumho Tyre”: Apsītis 25 (9 atl.), Hlebovickis 18, Mizis 17 (10 atl.), Kellijs 13, Vītols 11, Brukss 8, Bēts 5, Strauts, Lasmanis, Gundegs