01.09.2013. 17:32
Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš kopā ar savu jauno pārinieku Aleksandru Soloveju piektdien izcīnīja trešo vietu Maskavā notiekošajā Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) finālposmā.

Sacensību septītais pāris mačā par bronzas godalgām ar rezultātu 3-2 (9:11, 6:11, 12:10, 11:7, 11:5) uzvarēja ar astoto numuru izliktos igauņus Rivo Vesiku un Kristo Kollo. Latvijas duetam atspēlējot divu setu deficītu, cīņa ilga 35 minūtes.

Abiem Latvijas pārstāvjiem šis kopīgā duetā bija tikai otrais turnīrs.

Izslēgšanas cīņu ievadā sestdien Pļaviņš un Solovejs ar rezultātu 3-0 (11:8, 11:9, 11:6) uzveica mājiniekus Ostapu Firsovu un Maksimu Žirkovu, kuri turnīrā izlikti ar 17.numuru, bet ceturtdaļfinālā ar 3-0 (11:6, 11:7, 11:7) pieveica arī ukraiņus Jaroslavu Gordijejevu un Vladislavu Jemeļjančiku, kuri izlikti ar 11.numuru.

Savukārt svētdien aizvadītajā pusfināla mačā latvieši ar 0-3 (12:14, 8:11, 6:11) zaudēja sacensību galvenajiem favorītiem Konstantīnam Semjonovam un Vjačeslavam Krasiļņikovam no Krievijas, kuri izlikti ar pirmo numuru.

Abi pārējie Latvijas vīru pāri - Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš, kā arī Rihards Finsters un Edgars Točs - astotdaļfināla cīņās cieta neveiksmes, turnīru noslēdzot ar ieņemtu dalītu devīto vietu.

Pirms tam apakšgrupu turnīrā Pļaviņš ar Soloveju uzvarēja savā grupā, bet abi pārējie dueti izcīnīja otrās vietas.

Šajā turnīrā nepiedalījās pasaules pludmales volejbola ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri izlēmuši atpūsties.

Savukārt sieviešu turnīrā pie astotdaļfināla barjeras apstājās abi Latvijas dueti - Anete Krastiņa un Jana Jaudzema, kā arī Alise Pastare un Anete Briņķe.

Pirms tam abi Latvijas pāri savās apakšgrupās izcīnīja otrās vietas.

Šajās sacensībās eksperimentālā kārtā tila izmēģināta maču aizvadīšana līdz uzvarai trīs setos, kur seti notiek līdz iegūtiem 11 punktiem vai divu punktu pārsvaram.