01.06.2016. 16:28
Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža šodien ar zaudējumu sāka Eiropas čempionātu, kas risinās Šveices pilsētā Bīlē.

Turnīrā ar 18. numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža B grupas mačā ar 1-2 (17:21, 21:16 un 14:16) piekāpās Francijas duetam Jusefam Krū un Eduāram Roulandsonam, kuri izlikti ar 15. numuru.

Pirmā seta sākumā Pļaviņš un Regža iekrāja divu, trīs punktu pārsvaru, ko izdevās saglabāt līdz pat seta vidum, bet tad francūžiem izdevās panākt neizšķirtu 15:15 un piespiest Latvijas duetu pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tomēr pēc pārtraukuma Krū un Roulandsons guva trīs punktus pēc kārtas (15:18) un iegūto pārsvaru nosargāja līdz pat seta beigām.

Otrais sets iesākās ar cīņu punkts punktā, nevienai no komandām nespējot iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Arī tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie minimālas rezultāta starpības – 11:10 Pļaviņa un Regžas labā. Pēc pārtraukuma latviešiem izdevās gūt trīs punktus pēc kārtas un panākt 14:11, seta galotnē pēc Regžas bloka rezultāts kļuva jau 18:14, bet atlikušajā seta daļā Latvijas pāris uzvaru nosargāja.

Izšķirošā, trešā seta sākumā Pļaviņš un Regža ieguva minimālu pārsvaru, tomēr drīz pēc tam pirmoreiz vadībā jau bija franči (4:5). Arī turpinājumā cīņa bija līdzvērtīga, bet seta galotnē Pļaviņš vispirms kļūdījās gremdē un pēc tam arī cēlienā, tādējādi Latvijas pāris piedzīvoja sāpīgu neveiksmi - 14:16.

Otrā grupas spēlēs šodien nīderlandieši Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēuvsens ar 2-0 (21:19 un 21:14) pārspēja Grieķijas pāri Jorgos Kocilianos un Nikos Zupanis (31.). Ceturtdien, plkst. 13:00 Pļaviņš un Šmēdiņš otrajā B grupas spēlē tiksies ar Brouveru un Mēuvsenu, bet piektdien, plkst. 10:40 grupas pēdējā mačā pretī stāsies grieķi Kocilianos un Zupanis. Grupu uzvarētāji automātiski kvalificēsies astotdaļfinālam, bet otro un trešo vietu ieguvēji par vietu astotdaļfinālā cīnīsies izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Izmantotie resursi:cev.lu

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222