18.06.2016. 15:53
Polijas pilsētā Olštinā notiekošajā „Grand Slam” astotdaļfinālā pārliecinoši iekļuva Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, ar 21:16 un 21:15 pārspējot Norvēģijas duetu Horviku un Uskenu. Savukārt ceturtdaļfinālu neļāva sasniegt amerikāņi Gibs un Patersons, pieveicot latviešus ar 21:17 un 21:19.

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras un ieguva otro vietu. Tas neļāva izvairīties no izslēgšanas spēļu pirmās kārtas, taču pretiniekos tika iegūti norvēģi Oivinds Horviks un Bjarte Uskens, kuri šosezon vēl nebija pārvarējuši neviena „Open” līmeņa turnīra apakšgrupu kārtu.

Spēles iesākums bija visai līdzvērtīgs, un pirmā seta vidusposmu abi pāri sasniedza ar minimālu rezultāta starpību. Pļaviņam un Regžam turpinājumā izdevās vairāku pēc kārtas gūtu punktu sērija, kas deva vadību 16:12. Norvēģi ar kaut ko līdzīgu atbildēt nespēja un zaudēja 16:21.

Otrajā setā Latvijas pāris savu pārākumu pierādīja vēl pārliecinošāk, praktiski visu laiku turoties 4-6 punktu vadībā. Seta izskaņā norvēģi gan pāris punktus atspēlēja, taču nopietnu intrigu nesarūpēja, un Pļaviņš un Regža svinēja uzvaru ar 21:15.

Tas ļāvis kļūt par otro Latvijas pāri, kas sasniedzis Polijas „Grand Slam” astotdaļfinālu. Dienas iesākumā par to parūpējās arī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri vēlāk iekļuva arī ceturtdaļfinālā. Savukārt Pļaviņam un Regžam tas neizdevās.

Astotdaļfināla spēlē Pļaviņš un Regža tikās ar spēcīgo un pieredzējušo ASV pāri Džeiku Gibu un Keisiju Patersonu. Pirmajā setā amerikāņi savu pārākumu pierādīja ar rezultātu 21:17, bet otrajā setā Pļaviņš un Regža prata šādu deficītu nepieļaut un nokļuva pie neizšķirta 16:16. Seta izskaņā amerikāņi tomēr izvairījās no kļūdām un svinēja uzvaru ar 21:19, kamēr Pļaviņam un Regžam turnīrs beidzies ar dalītu devīto līdz 16. vietu.

Izmantotie resursi:Main Draw - Olsztyn Grand Slam

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933