30.07.2014. 15:40
Latvijas pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Aleksandram Solovejam nav izdevies pārvarēt Austrijas pilsētā Klāgenfurtē notiekošā "Grand Slam" posma kvalifikāciju. Tās otrajā kārtā latvieši ar rezultātu 0:2 (15:21, 11:21) atzina francūžu Džosefa Krū un Eduarda Roulendsona pārākumu.

Pēc "Grand Slam" turnīra Longbīčā, ASV, kur latvieši varēja spēlēt pamatturnīrā, Mārtiņam Pļaviņam un Aleksandram Solovejam Klāgenfurtes "Grand Slam" turnīru atkal vajadzēja sākt no kvalifikācijas otrās kārtas. Pirmajā kārtā noskaidrojās, ka Latvijas duetam pretī stāsies francūži Džosefs Krū un Eduards Roulendsons, kuri trīs setos uzveica kazahus Kuļešovu un Jakovļevu - 2:1 (21:14, 17:21, 15:7).

Maču labāk iesāka Latvijas duets, izvirzoties vadībā ar 3:1. Francūži centās spēlēt pa Mārtiņu Pļaviņu, kurš pēc pāris veiksmīgām epizodēm tika neitralizēts, atjaunojoties līdzsvaram uz tablo. Turpinājumā latvieši veica 4:0 izrāvienu, nostabilizējoties vadībā (7:3). Tajā brīdī lieliski blokā sāka spēlēt Džosefs Krū, divreiz bloķējot sitienus un divreiz liekot Alkesandram Solovejam sist autā (7:7). Lai arī Latvijas pāris ātri atguva divu punktu pārsvaru, pēc tehniskā pārtraukuma kļūdas pieļāva Solovejs, francūžiem izvirzoties vadībā ar 16:13. Pļaviņš ar Soloveju tā arī nespēja tikt galā ar ļoti labo sniegumu demonstrējošo Krū, esot spiesti zaudēt pirmo setu ar rezultātu 15:21.

Otrajā setā latvieši centās ierobežot Krū, vairāk spēlējot uz Roulendsonu. Pāri demonstrēja viļņveidīgu sniegumu, te gūstot, te zaudējot divus punktus pēc kārtas. Pie rezultāta 6:7 četru punktu izrāvienu veica Krū ar Roulendsonu, kas ļāva tehnisko pārtraukumu sasniegt pārliecinošā vadībā (13:8). Arī pēc pārtraukuma pie tīkla turpināja dominēt Krū, nedodot latviešiem nekādas cerības uz atspēlēšanos. Latvijas duets šajā setā spēja gūt tikai 11 punktus, atzīstot pretinieku pārākumu ar rezultātu 11:21 un tādējādi neiekļūstot "Grand Slam" pamatturnīrā.

Līdz ar to pamatturnīrā redzēsim tikai Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, kuri savas cīņas uzsāks ceturtdien, bet pretiniekus uzzinās šodien vakarā.

Izmantotie resursiFIVB Fédération Internationale de Volleyball...