06.06.2014. 11:11
Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs piektdien izstājās no Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta.

Ar 15.numuru izliktais Latvijas pāris izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 1-2 (15:21, 21:17, 12:15) atzina speciālo ielūgumu jeb wild card saņēmušo mājinieku Mateo Čekīni un Mateo Martīno pārākumu, kuriem sacensībās ticis 32.numurs.

Līdz ar to Pļaviņam/Solovejam šis turnīrs ir noslēdzies ar kopējā vērtējumā ieņemtu dalītu 17.vietu.

Jau vēstīts, ka B apakšgrupā šis Latvijas pāris guva divus panākumus trīs mačos, kas ļāva ieņemt otro pozīciju.

Vēl pagājušajā nedēļā Pļaviņš/Solovejs uzvarēja Anapā notikušajā Pasaules kausa Open sērijas turnīrā.

Tikmēr no otrās kārtas izslēgšanas spēles vēlāk piektdien sāks Eiropas čempionāta galvenie favorīti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Kā zināms, šis Latvijas duets ar trim uzvarām trīs spēlēs A apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu, kas ļāva automātiski kvalificēties izslēgšanas spēļu otrajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Jau vēstīts, ka zaudējumus visās trīs D apakšgrupas cīņās šonedēļ piedzīvoja Latvijas trešais duets Jānis Pēda un Toms Šmēdiņš, neiekļūstot izslēgšanas spēļu turnīrā.

Līdz ar to Pēda/T.Šmēdiņš Eiropas čempionātu noslēdza ar dalītu 25.vietu.

Pēc viena apļa spēlēm katras apakšgrupas labākā komanda automātiski kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet no pirmās kārtas tajā startē grupu otro un trešo vietu ieguvēji.

Iepriekšējos piecos gados Latvija Eiropas čempionātos savākusi pilnu medaļu komplektu - 2009.gadā zeltu izcīnīja Inguna Minusa un Inese Jursone, gadu vēlāk bronzu ieguva Pļaviņš un J.Šmēdiņš, bet pērn J.Šmēdiņš ar Samoilovu izcīnīja sudrabu.

Pagājušā gada Eiropas čempionāta finālā Samoilovs un J.Šmēdiņš ar 0-2 (19:21, 17:21) zaudēja Erreram un Gaviram.