31.07.2012. 18:10
Uzvaru Londonas Olimpiādes pludmales volejbola turnīra otrās kārtas spēlē otrdien izcīnīja Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, gūstot otro panākumu tikpat aizvadītās cīņās. Pēc šis uzvaras mūsu sportisti nonāca ļoti tuvu, lai kvalificētos sacensību 1/8 finālam.

Ar 17. numuru izliktie latvieši 38 minūtēs 2:0 (21:14, 21:16) pārspēja venecuēliešus Igoru Ernandesu un Hesusu Viljafani, kuriem sacensībās 20. numurs. Viņi tiek uzskatīti par E grupas pastarīšiem.

Pirmajā setā Latvijas pāris pretiniekam nedeva daudz iespēju pacīnīties par uzvaru, vadībā atrodoties no paša spēles sākuma. Savukārt otrajā setā sāncenši līdzvērtīgi cīnījās līdz rezultātam 12:12, taču pēc tam Pļaviņš un Šmēdiņš apliecināja savu favorītu statusu, setu / spēli novedot līdz samērā pārliecinošai uzvarai.

TVNET jau ziņoja, ka E grupas pirmās kārtas spēlē Latvijas duets ar 2:1 (19:21, 23:21, 15:9) uzvarēja vāciešus Kaju Matisiku/Jonatanu Erdmanu, kuri Londonā izlikti ar astoto numuru.

Reklāma Grupas pēdējos cīņu ceturtdien Pļaviņš/Smēdiņš aizvadīs pret Ričardu Šuilu/Reineru Numerdoru no Nīderlandes, kuriem turnīrā augstais 5. numurus. E apakšgrupas pirmajā spēlē Šuils/Numerdors ar 2:1 (21:18, 17:21, 15:10) pieveica Venecuēlas sportistus.

LASI TVNET: Samoilovs/Sorokins pārliecinoši apspēlē DĀR duetu

Uzvaras pirmajos divos mačos izcīnīja otra Latvijas pludmales volejbola komanda Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins. D grupas pirmajā mačā sestdien ar 2:1 (12:21, 21:15, 15:12) pieveica poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, bet pirmdien ar 2:0 (21:13, 21:10) pārliecinoši apspēlēja Grantu Goldšmidu/Frīdomu Čiju no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR).

Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies labākie 16 dueti. Grupu divas spēcīgākās komandas automātiski garantēs vietu nākamajā kārtā, tām pievienosies divi spēcīgākie pāri, kas palikuši trešajā vietā. Tāpat trešajā vietā palikušie pāri cīnīsies par divām vietām, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm.

Olimpiskie čempioni pludmales volejbolā tiks noskaidroti 9. augustā.