01.07.2015. 21:41
Pēc ilgiem gadiem atkal apvienojušies pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš trešdien cieta zaudējumu Nīderlandē notiekošā pasaules čempionāta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā Latvijas sportisti ļoti saspringtā cīņā ar 1-2 (21:14, 16:21, 17:19) piekāpās Kanādas duetam Džošam Binstokam un Semam Šekteram.

  • Samoilovs/Pļaviņš PČ turpina spēlēt nevainojami vakar

Pēc divām Pļaviņa kļūdām uzbrukumā Latvijas sportisti mača ievadā nokļuva iedzinējos ar 1:3, tomēr seta vidū jau bija pārņēmuši vadību ar 11:8, bet vēl pēc mirkļa rezultāts jau bija 17:10. Pirmo setu latvieši noslēdza ļoti pārliecinoši ar 21:14.

Otrā seta sākumā Latvijas sportisti izvirzījās vadībā ar 6:4, tomēr pēc divām Pļaviņa kļūdām servju uzņemšanā nokļuva iedzinējos ar 9:11. Turpinājumā, kad Pļaviņš divreiz «atdūrās» Binstoka blokā, Latvijas sportisti jau zaudēja ar 11:15, bet šoreiz seta beigās dominēja Kanādas sportisti. Līdz ar to Samoilovs un Pļaviņš piedzīvoja neveiksmi ar 16:21.

Izšķirošajā trešajā setā Latvija pēc garas izspēles guva pirmo punktu, bet vēl pēc brīža bija priekšā arī ar 3:0. Nīderlandes sportisti vēl panāca 4:4, bet seta vidū arī 8:8 un brīdi vēlāk Binstoks pēc bloka pirmoreiz savai komandai deva vadību. Seta izskaņa ritēja ļoti saspringti.

Kaut Samoilovs un Pļaviņš nokļuva iedzinējos ar 11:13, brīdi vēlāk pēc vairākām veiksmīgām epizodēm, nedaudz pamainot stratēģiju, viņiem jau bija pirmā mačbumba. Tā gan netika izmantota un pēc Pļaviņa kārtējās kļūdas uzbrukumā Latvijas sportisti jau zaudēja ar 15:16. Serves priekšrocības viņiem atgūt vairs neizdevās un ar trešo mačbumbu kanādieši pielika punktu duelim.

Zīmīgi, ka iepriekšējā pasaules čempionātā Samoilovs un Jānis Šmēdiņš astotdaļfinālā arī negaidīti piekāpās tieši Kanādas duetam - Benam Sekstonam un Čeimam Šelkam.

Samoilovs/Pļaviņš apakšgrupu turnīru noslēdza ar teicamu bilanci - trīs uzvaras trīs mačos. Vispirms Latvijas pāris šo turnīru sāka ar uzvaru, kad ar 2-0 (21:18, 24:22) pieveica krievus Jaroslavu Koškarevu un Dmitriju Barsuku, bet pēcāk ar 2-0 (21:17, 23:21) uzvarēja Nīderlandes atlētus Stīvenu van de Veldi un Mihilu van Dorstenu.

Savukārt noslēdzošajā apakšgrupu turnīra mačā Samoilovs/Pļaviņš ar 2-1 (19:21, 21:19, 15:7) pieveica Čīles pāri Estevanu un Marko Grimaltus.

Tikmēr Latvijas pāra 1/16 fināla pretinieki Binstoks un Šekters apakšgrupu turnīrā tika pie diviem panākumiem, ierindojoties D apakšgrupas trešajā vietā. Šis duets vēl jūnija sākumā pamanījās izcīnīt otro vietu «Major» posmā Horvātijā, taču citās sacensībās pie godalgām viņiem šosezon vēl nav izdevies tikt. Sportisti spēlē kopā kopš Londonas olimpiskajām spēlēm,

Tieši pirms desmit gadiem Samoilovs un Pļaviņš duetā kļuva par pasaules čempioniem U-21 vecuma grupā, bet viņu pēdējais kopīgais oficiālais turnīrs bija 2008.gada Pekinas olimpiskās spēles. Kopš tā laika viņi spēlē ar dažādiem pāriniekiem, bet uz šo turnīru atkal bija apvienojušies, jo Samoilova ierastais partneris Jānis Šmēdiņš jūnija sākumā guva meniska traumu, pēc kuras sportistam nav izdevies laicīgi atlabt.

Pļaviņš jūnijā duetā ar Haraldu Regžu uzvarēja Eiropas spēlēs, lai neilgi pēc tam kopā ar Samoilovu dotos jau uz pasaules čempionātu. Zīmīgi, ka Eiropas spēļu finālā Pļaviņš un Regža pieveica pirmos pasaules čempionāta pretiniekus Koškarevu un Barsuku.

Pasaules čempionāts Nīderlandē norisināsies līdz svētdienai.

Šajā sezonā kopumā Samoilovs kopā ar Šmēdiņu bija plānojuši nodrošināt sev dalību nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajās spēlēs, kuru kvalifikācijā tiek ņemti vērā Pasaules kausa posmi, Kontinentālā kausa posmi un pasaules čempionāts. Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets jūnijā izlaida «Major» kategorijas turnīrus Horvātijā un Norvēģijā, kā arī nepiedalījās «Grand Slam» turnīrā ASV.ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties