25.10.2015. 10:55
Pirmo zaudējumu Antālijas "Open" piedzīvojuši Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža. Latvieši turnīra pusfinālā ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās spēcīgajiem itāļiem Aleksam Ranjēri un Adrianam Karambulam, kas nozīmēja tālāku cīņu par trešo vietu.

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža līdz šim turnīru aizvadījuši perfekti, nezaudējot ne seta. Latvieši vakar izslēdza no cīņas par medaļām Kanādas un Polijas duetus, bet pusfinālā tikās ar vieniem no turnīra favorītiem, Eiropas vicečempioniem Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu no Itālijas, kuri līdz šim zaudēja setu latviešu pieveiktajiem kanādiešiem Pedlovam un O'Gormanam, bet, garantējuši pirmo vietu grupā, neaizvadīja cīņu pret Norvēģijas duetu, saņemot zaudējumu.

Pusfinālu ar gūtu punktu sāka latvieši, bet tad sekoja itāļu atbilde. Mārtiņš Pļaviņš nespēja uzņemt Karambulas slaveno "sveci", kas itāļiem ļāva pārņemt minimālu pārsvaru. Pie 4:4 kļūdījās Karambula, bet Regža pēc izspēles uz brīdi deva latviešiem minimālu pārsvaru, jo brīdi vēlāk Pļaviņš netika galā arī ar Ranjēri servi. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā līdz tehniskajam pārtraukumam. Vairākus labus māņu sitienus veica Mārtiņš Pļaviņš, ļaujot Latvijas duetam doties atpūtā minimālā vadībā (11:10). Pēc pārtraukuma Haralds Regža guva vēl divus punktus, izvirzot latviešus vadībā ar 13:10. Haralds Regža turpināja spēlēt ļoti labi, rezultāta starpībai sasniedzot arī četrus punktus. Itāļi sāka konstanti servēt pa Mārtiņu Pļaviņu, bet Regža nespēja labi izcelt bumbu, kas beidzās ar vairākiem Ranjēri viegliem punktiem un neizšķirtu rezultātu (17:17). Garā seta galotnē nedaudz labāk tomēr nospēlēja Itālijas pludmales volejbolisti. Latviešiem turpinājās problēmas ar saspēli, kas lika zaudēt pirmo setu turnīrā ar 22:24.

Otrais sets latviešiem sākās neveiksmīgi, nonākot iedzinējos ar 2:4. Pļaviņš un Regža spēja uzlabot savu sniegumu un drīz vien jau izvirzījās vadībā ar 7:6. Ranjēri un Karambula nepalika atbildi parādā, veicot izrāvienu un pārņemot vadību (9:7). Spēle turpināja ritēt kā pa viļņiem. Bija skaidrs, ka labāki šajā setā būs tie, kas ierobežos tieši savas kļūdas. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 11:10 itāļu labā. Pēc tehniskā pārtraukuma itāļiem atkal izdevās iegūt divu punktu pārsvaru. Pļaviņš un Regža darīja visu iespējamo, lai atjaunotu līdzsvaru uz tablo, bet Itālijas duets spēlēja pietiekami labi. Mērķis tika sasniegts īsi pirms seta galotnei, kad uzbrukumu atņēma Mārtiņš Pļaviņš, panākot izlīdzinājumu (16:16). Diemžēl drīz pēc tam Regža nospēlēja nepārliecinoši uzbrukumā, kas bija izšķiroši. Vēlreiz divu punktu deficīts netika atspēlēts, latviešiem atzīstot itāļu pārākumu ar rezultātu 0-2 (22:24, 18:21).

Līdz ar to Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža aizvadīs spēli par trešo vietu, mērojoties spēkiem ar brālēniem no Čīles Estebanu un Marko Grimaltiem, kuri astotdaļfinālā pārspēja Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, bet pusfinālā ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās Huanam Virgenam un Lombardo Ontiverosam no Meksikas. Spēle par trešo vietu paredzēta plkst. 13:30 pēc Latvijas laika.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301