19.09.2015. 13:01
Itālijas pilsētā Milānā sācies šīs sezonas pēdējais CEV "Masters" turnīrs pludmales volejbolā. Pēc divu Latvijas pāru izstāšanās kvalifikācijā pamatturnīrā cīņu uzsāka vienīgi Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri trešā seta galotnē nespēja noturēt drošu pārsvaru un piekāpās poļiem Macejam Košiakam un Macejam Rudolam ar rezultātu 1-2 (19:21, 21:19, 18:20), nonākot zaudētāju zarā.

Šīs sezonas pēdējo "Masters" posmu Milānā Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža sāka ar spēli pret poļiem Maceju Košiaku un Maceju Rudolu, kuri Pasaules kausa tūrē ar lieliem panākumiem šosezon nav izcēlušies, bet Eiropas mērogā rādījuši pietiekami labu sniegumu, pirms nepilna mēneša uzvarot Skopjes "Sattelite" turnīru. Neskatoties uz to, neliels favorītu status bija piešķirams Latvijas pludmales volejbolistiem.

Spēli labi iesāka latvieši, Regžam realizējot pirmo ubrukumu, bet Pļaviņam pārsteidzot pretinieku ar neparocīgu servi (2:0). Ilgi divu punktu pārsvars nenoturējās, servi nespējot uzņemt arī Regžam (3:3). Lai arī vēlreiz izdevās izvirzīties divus punktus priekšā pretiniekam, Regža turpināja slikti uzņemt serves, kas beidzās ar nepārliecinošiem ubrukumiem. Poļi ieguva iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar 8:6. Ar eisu rezultāta starpība pieauga arī līdz četriem punktiem, bet pēc tehniskā pārtraukuma trīs reizes kļūdījās poļi, bet vienreiz bloku uzlika Regža, rezultātam kļūstot labvēlīgam Latvijas duetam (13:12). Kādu laiku cīņa ritēja līdzīgi, kad ar 18:16 vadībā izvirzījās Pļaviņš un Regža. Diemžēl seta izskaņā veiksme bija poļu sabiedrotā, kas ļāva panākt izlīdzinājumu un galu galā uzvarēt setu ar 21:19.

Otrā seta ievadā poļi turpināja demonstrēt savas kvalitātes aizsardzībā, ātri tiekot pie divu punktu pārsvara. Līdz seta vidum Pļaviņš un Regža divreiz atspēlēja divu punktu deficītu, bet tehniskajā pārtraukumā devās iedzinējos ar rezultātu 10:11. Pēc tehniskā pārtraukuma rezultāts atkal kļuva neizšķirts, bet tāds tas nepalika ilgu laiku, jo kārtējo reizi uzbrukumā kļūdījās Regža, poļiem izvirzoties vadībā ar 16:14. Uzreiz pēc tam Regža divus punktus atspēlēja, labojot kļūdu un atgriežot latviešus cīņā par uzvaru setā. Ar neatlaidīgu spēli latvieši salauza pretiniekus, piespieda tos kļūdīties un uzvarēja setu ar 21:19.

Trešo setu ar uzliktu bloku sāka Regža, bet pāris izspēles vēlāk tablo vēstīja jau 4:1 Latvijas dueta labā. Pēc paņemtā pārtraukuma Košiaks un Rudols samazināja deficītu līdz minimumam, bet tālāk netika. Latvieši ne bez grūtībām izvirzījās vadībā ar 9:6, pietuvojoties uzvarai setā un visā mačā. Poļi nepadevās, turpināja gaidīt kļūdas no Regžas un sagaidīja tās, kas varēja beigties ar rezultāta izlīdzināšanu. Regža atbildīgā brīdī tomēr spēja bloķēt pretinieka uzbrukumu, saglabājot Latvijas pārim divu punktu pārsvaru (11:9). Pēc neizmantotās iespējas sekoja vēl viena kļūda no pretiniekiem, kas deva trīs punktu pārsvaru, bet tas nebija viss. Pašā seta izskaņā sekoja kļūdu virkne, kad Košiakam ar Rudolu ļāva atgriezties vadībā un tikt pie pirmās mačbumbas (14:13). Tā un nākamā tika atspēlēta, kad Pļaviņš ar labu servi atgrieza Latvijas duetu vadībā. Tas gan tā palika uz neilgu laiku, Regžam nespējot gūt punktu svarīgā brīdī. Drīz vien viņa kļūda uzbrukumā noveda pie zaudējuma spēlē ar rezultātu 1-2 (19:21, 21:19, 18:20).

Pēc zaudējuma Polijas duetam Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža nonāca zaudētāju zarā, kur tiem plkst. 16:00 pēc Latvijas laika bija jāspēkojas ar spēcīgo Itālijas duetu Aleksu Ranjēri/Adrianu Karambulu, kuri pirmajā kārtā negaidīti piekāpās vāciešiem Timam Holleram un Jonam Šrederam ar rezultātu 0-2 (14:21, 19:21).