21.06.2015. 19:51
Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža svētdien Baku (Azerbaidžāna) kļuva par pirmo Eiropas spēļu uzvarētājiem pludmales volejbola turnīrā. Sacensību finālā ar ceturto numuru izliktais Latvijas duets 2-1 (21-16, 18-21, 15-10) pieveica krievu pāri Jaroslavu Koškarevu un Dmitriju Barsuku, kuriem turnīrā bija 6. numurs. Šī Latvijas delegācijai ir pirmā zelta godalga Eiropas spēlēs.

• Pļaviņš un Regža sasniedz Eiropas spēļu finālu šodien

Pirmo punktu šajā spēlē guva Krievijas sportisti, taču turpinājumā trīs veiksmīgas izspēles realizēja Pļaviņš/Regža, panākot 3:1 savā labā. Drīz pēc tam Latvijas duets panāca jau trīs punktu pārsvaru (6:3), kuru noturēja līdz pat pirmā seta vidum (15:12).

Nākamajās izspēlēs Koškarevs/Barsuks samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (14:15), taču seta izskaņā atkal veiksmīgāki bija Pļaviņš/Regža, kuri uzvarēja ar 21:16. Zīmīgi, ka pirmajā setā Latvijas duets veica piecus veiksmīgus blokus, kamēr krievi - nevienu.

Otrais sets iesākās ar sīvāku cīņu, līdz divu punktu pārsvaru pirmo reizi šajā cīņā panāca Krievijas pāris (7:5). Neizšķirtu latviešiem izdevās panākt vien seta vidū pie rezultāta 10:10, bet vadību Pļaviņš/Regža atguva tikai piecas izspēles vēlāk (13:12).

"Baltie" sāk un uzvar! Šaha termini pludmales volejbolā? Jā - Latvijas @volejbolslv Pļaviņš un Regža izcīna ZELTU!!! pic.twitter.com/uFKV30m1lG— Mareks Matisons™ (@marruciic) June 21, 2015

Turpinājumā veiksmīgāki bija latvieši, līdz neizšķirtu 16:16 panāca Koškarevs/Barsuks. Uzreiz pēc tam Latvijas pāris pieļāva trīs kļūdas un Krievijas duets izvirzījās vadībā jau ar 19:16, pēc kā arī spēja noturēt rezultāta pārsvaru un uzvarēt otrajā setā.

Trešo setu veiksmīgāk iesāka Pļaviņš/Regža, kuri izvirzījās vadībā ar 6:3. Turpinājumā Krievijas duets pieļāva vairākas kļūdas servējot, kā rezultātā latvieši tika pie viegliem punktiem (13:9). Spēles izskaņā Pļaviņš/Regža noturēja pārsvaru, pēc kā arī svinēja uzvaru visā mačā.

Apsveicu Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu ar izcīnīto zelta medaļu 1.Eiropas sporta spēlēs! Malači! Es lepojos ar Jūsu sasniegumu!— Raimonds Vejonis (@Vejonis) June 21, 2015

Zīmīgi, ka tieši pēc nedēļas Koškarevs un Barsuks būs Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pirmie pretinieki pasaules čempionātā.

Cīņā par bronzu sacensību 28.numurs čehi Premisls Kubala un Jans Hadrava ar 2-0 (21:17, 21:15) pārliecinoši uzvarēja šveiciešus Jonasu Kislingu un Matsu Kovaču, kuriem ticis 18.numurs.

Stand up for the @BakuGames2015 champions! #BeachVolleyball #Baku2015 @plavins_martins @volejbolslv pic.twitter.com/Yyf9Tn0SDl— CEVolleyball (@CEVolleyball) June 21, 2015

Ikdienā Pļaviņš pasaules tūrē sacenšas ar Hermanu Egleskalnu, tomēr šī turnīra nolikums viņam lika spēlēt ar Regžu, jo regulārajam partnerim pagaidām nav pietiekami daudz pasaules ranga punkti. Jaunizveidotais duets sacensības iesāka ar četrām uzvarām pēc kārtas trijos setos, bet ceturtdaļfinālā viņi ar 2-0 (21:13, 21:15) droši uzvarēja Sīnu Faigu un Arielu Hilmanu no Izraēlas, kuriem sacensībās bija 21.numurs.

Turnīra pusfinālā latvieši ar 2-0 pārspēja čehus Kubalu/Hadravu.

Neveiksmi sestdien piedzīvoja otrs Latvijas pāris Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri bija izlikti ar 19.numuru un astotdaļfinālā pārliecinoši ar 0-2 (14:21, 15:21) piekāpās tieši Faigam un Hilmanam, sacensības noslēdzot ar dalītu devīto vietu.

Tāpat devītajā vietā palika arī Latvijas dāmu duets Marta Ozoliņa un Tīna Graudiņa.

Eiropas spēlēs, kas ilgs līdz 28.jūnijam, piedalās vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacenšas 20 sporta veidos, bet plānots, ka Latviju kopumā pārstāvēs aptuveni 65 atlēti.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga