05.09.2015. 15:23
Krievijas kūrortpilsētā Sočos šodien turpinās Kontinentālā kausa izcīņas pludmales volejbolā 4. kārta. Vīru turnīra finālā Latvija mērojās spēkiem ar mājinieci Krieviju, kuru, pateicoties Mārtiņa Pļaviņa un Haralda Regžas divām uzvarām, latviešiem izdevās uzveikt ar 2:1. Līdz ar to Latvijas komanda nākamā gada jūnijā cīnīsies fināla posmā par vēl vienu ceļazīmi uz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Vakar šīs dienas pretinieki aizvadīja pusfināla cīņas. Latvijas pludmales volejbolisti ar 2:0 uzveica Baltkrieviju, bet Krievija ļoti viegli apspēlēja Slovākijas pludmales volejbolistus. Duelī starp mājinieci Krieviju un Latviju favorīti bija krievi, kuri Sočos startēja labākajā iespējamajā sastāvā.

Pirmie laukumā devās Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš, kuru pretinieki bija Krievijas labākie pludmales volejbolisti Konstantīns Semjonovs un Vjačeslavs Krasilņikovs. Latvieši drosmīgi spēlēja uz augumā ļoti garo Semjonovu, kurš uzbrukumā nereti pieļāva kļūdas. To viņš lieliski kompensēja aizsardzībā pie tīkla. Tomam Šmēdiņam bija ļoti lielas grūtības ar pretinieka apspēlēšanu, kā rezultātā bija jānonāk iedzinējos ar 5:9. Ar pāris labām darbībām aizsardzībā Tomam Šmēdiņam izdevās apturēt krievu izrāvienu un izlīdzināt spēli. Pēc tehniskā pārtraukuma rezultāts kļuva neizšķirts (13:13), kas mājiniekiem lika doties apspriesties. Turpinājumā krievi vēlreiz ieguva trīs punktu pārsvaru, bet latvieši nepadevās un turējās līdzās līdz seta beigām. Semjonovam tomēr izdevās salauzt Tomu Šmēdiņu un atnest uzvaru ar 21:18.

Otro setu ļoti labi iesāka Latvijas duets, divas reizes iegūstot divu punktu pārsvaru un neļaujot pretiniekiem pārņemt vadību (9:7). Turpinājumā Semjonovs apturēja gan Šmēdiņu, gan Sorokinu, krieviem sasniedzot tehnisko pārtraukumu vadībā ar 11:10. Uzbrukumā Semjonovs turpināja spēlēt nepārliecinoši, kas latviešiem ļāva ne vien atspēlēties, bet arī izvirzīties vadībā ar 14:12. Latvijas duets spēlēja labi, bet seta izskaņā salūza. Nespēja gūt punktus beidzās ar zaudējumu setā un visā mačā ar 0-2 (18:21, 19:21).

Lai uzvarētu finālā, Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam vispirms vajadzēja pieveikt Dmitriju Barsuku un Jaroslavu Koškarjevu, lai pēc tam zelta mačā tiktos ar Semjonovu un Krasilņikovu. Maču labi sāka latvieši, pēc Mārtiņa Pļaviņa eisa un Dmitrija Barsuka kļūdas rezultātam kļūstot 6:2. Līdz tehniskajam pārtraukumam vienu reizi blokā atdūrās Regža, ļaujot pretiniekiem pietuvoties rezultātā. Kopumā latvieši spēlēja ļoti labi, atpūtā dodoties pie labvēlīga rezultāta 12:9. Seta otrajā pusē rezultāts kļuva slidens līdz Krievijas duets atjaunoja līdzsvaru uz tablo - 19:19. Seta izskaņu lieliski aizvadīja Pļaviņš, kurš laboja Regžas kļūdas un ļāva latviešiem izcīnīt panākumu ar 22:20.

Otrais sets sākās ar līdzīgu duetu cīņu un medicīnisko pārtraukumu. Par laimi, pludmales volejbolisti varēja turpināt cīņu. Ar veiksmes palīdzību latviešiem izdevās izvirzīties vadībā ar 6:4. Līdz tehniskajam pārtraukumam rezultāta starpība sasniedza arī piecus punktus, bet atpūtā pāri devās pie latviešiem labvēlīga rezultāta 12:9. Otrajā setā krieviem neizdevās paveikt to, ko pirmajā. Pļaviņš un Regža nepielaida pretiniekus klāt un pārliecinoši uzvarēja setu ar 21:18 un visu spēli ar 2-0 (22:20, 21:18).

Līdz ar to Kontinentālā kausa 4. kārtas uzvarētājs tika noskaidrots mačā starp Pļaviņu/Regžu un Semjonovu/Krasilņikovu. Jau pirms mača bija skaidrs, ka nozīmīgākais duelis gaidāms starp Regžu un Semjonovu, bažas raisot Regžas nepārliecinošā spēle pirmajā mačā. Bažas izrādījās pamatotas, krieviem sākot maču ar izvirzīšanos pārliecinošā vadībā - 5:1. Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam, krievi beidzot sāka kļūdīties. Trīs blokus uzlika Regža, bet vienu reizi pārliecinoši aizsardzībā nospēlēja Pļaviņš, likvidējot piecu punktu deficītu (10:10). Latvieši izslēdza no cīņas Semjonovu, liekot uzbrukukt Krasilņikovam. Viņš ar saviem pienākumiem netika galā, Latvijas duetam iegūstot četru punktu pārsvaru (16:12). Krievi vairs nespēja savākties, Pļaviņam ar Regžu izcīnot pārliecinošu panākumu ar 21:14.

Otrais sets sākās līdzīgi kā pirmais, latviešiem nonākot iedzinējos ar 1:4. Atkal izdevās atrast punktus pie Krasilņikova, kas ļāva sadeldēt deficītu līdz minimumam. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, pāriem dodoties atpūtā pie rezultāta 11:10 mājinieku labā. Pēc pārtraukuma veiksme uzsmaidīja Semjonovam, kurš realizēja sarežģītu sitienu, tika pie eisa un bloķēja Regžu, panākot 14:10. Uzreiz tika ņemts vēl viens pārtraukums, kas nesa rezultātu. Semjonovs netika galā ar serves uzņemšanu, latviešiem izvirzoties vadībā ar 16:14. Krievi uzreiz atspēlējās, ievirzot spēli spraigā seta galotnē. Otrās mačbumbas izspēlē Regža raidīja saīsinātu servi un pats pēc tam noslēdza spēli ar pārliecinošu bloku - 22:20.

Līdz ar to Pļaviņš un Regža uzvarēja zelta maču ar 2:0 (21:14, 22:20) un izrāva Latvijai uzvaru duelī pret Krieviju ar 2:1, kas nozīmē, ka latvieši nākamā gada jūnijā cīnīsies Kontinentālā kausa fināla posmā, kur būs iespēja tikt pie vēl vienas ceļazīmes uz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801