08.06.2016. 15:28
Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ar zaudējumu sākuši Hamburgas "Major" pamatturnīru. Pirmajā mačā latvieši ar 1-2 (21:17, 14:21, 10:15) piekāpās Austrijas pludmales volejbolistiem Klemensam Dopleram un Aleksandram Horstam.

Pēc divām uzvarām kvalifikācijā Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža pamatturnīrā nonāca spēcīgā grupā. Pirmie pretinieki bija austrieši Klemens Doplers un Aleksandrs Horsts, kurus viennozīmīgi varēja uzskatīt par mača favorītiem.

Spēli ļoti labi iesāka Pļaviņš un Regža, izvirzoties vadībā ar 10:4. Priecāties gan bija pāragri, jo austrieši prata atgūties un līdz tehniskajam pārtraukumam atspēlēt pusi no deficīta (9:12). Pēc atpūtas atspēlēšanās turpinājās līdz rezultāts kļuva neizšķirts - 14:14. Uzreiz pēc tam Latvijas duetam padevās izrāviens, kas ļāva atjaunot trīs punktu pārsvaru. Nestabilā spēle gan neļāva to noturēt. Austrieši tika pie eisa un atkal sadeldēja starpību līdz minimumam (17:18). Seta izskaņu labāk tomēr nospēlēja Pļaviņš un Regža, izcīnot panākumu ar 21:17.

Otrā seta ievadā Doplers un Horsts ātri tika pie divu punktu pārsvara, kā arī to palielināja līdz trīs punktiem (5:2). Drīz vien latviešiem jau vajadzēja ņemt pārtraukumu, jo spēle galīgi nevedās (3:7). Kā Latvijas duets sāka pirmo setu, tā austrieši otro, iekrājot sešu punktu vadību - 10:4. Nu Pļaviņam ar Regžu vajadzēja sākt atspēlēties, bet noturēt pārsvaru ir vieglāk nekā deldēt deficītu. Šajā setā intriga tā arī neatjaunojās, jo Pļaviņš nu Regža nespēja pietuvoties vairāk nekā četru punktu atstatumā. Tādējādi mača liktenis bija jāizšķir trešajā setā - 14:21.

Trešo setu ar diviem gūtiem punktiem sāka Pļaviņš un Regža, bet Doplers un Horsts uzreiz atbildēja ar to pašu. Īsi brīdi cīņa ritēja punkts punktā, bet tad izrāvienu veica austrieši, izvirzoties vadībā ar 6:4. Seta vidū pie trīs punktu deficīta latvieši pieprasīja pārtraukumu, bet pēc tā zaudēja vēl vienu punktu. Ar to arī mača liktenis bija izšķirts. Austrieši iegūto neatdeva, Pļaviņam un Regžam zaudējot pirmo maču ar 1-2 (21:17, 14:21, 10:15).

Pļaviņš un Regža atlikušās divas spēles aizvadīs rīt, kad mērosies spēkiem ar jaunajiem Eiropas čempioniem Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kā arī poļiem Mihalu Kadziolu un Jakubu Szalankeviču.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933