03.06.2016. 12:07
Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža šodien noslēdza Eiropas čempionātu, piedzīvojot zaudējumu grupu turnīra izšķirošajā mačā. Latvieši ar 1-2 (21:16, 20:22, 17:19) piekāpās Grieķijas pludmales volejbolistiem Georgiosam Kotsilianosam un Nikosam Zoupanim.

Pirmajās divās spēlēs Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža piedzīvoja divus zaudējumus, kas nozīmēja to, ka tikšana izslēgšanas spēlēs bija atkarīga no pēdējā mača. Tajā latviešiem vajadzēja spēkoties ar Grieķijas pludmales volejbolistiem Georgiosu Kotsilianosu un Nikosu Zoupani, kuri arī pirmajās divās spēlēs nespēja tikt pie panākuma. Tādējādi šī mača uzvarētājs turpinās cīņu, bet zaudētājam Eiropas čempionāts būtu galā.

Mača ievadā dueti cīnījās punkts punktā, bet tad grieķi sāka pieļaut kļūdas uzbrukumos. Pēc Regžas bloķētā uzbrukuma Latvijas duets izvirzījās vadībā ar 8:5. Grieķi paņēma pārtraukumu, bet neilgi pēc tā Regža bloķēja Kotsilianosa uzbrukumu, palielinot pārsvaru līdz četriem punktiem (11:7). Pēc tehniskā pārtraukuma Pļaviņš un Regža turpināja dominēt laukumā, spējot izvirzīties vadībā ar 16:9. Uzreiz pēc tam sekoja divas ļoti labas Zoupaņa serves, ar kurām latvieši īsti netika galā. Iepriekš iegūto pārsvaru tomēr izdevās nosargāt, pateicoties Regžas darbībām pie tīkla. Pirmo setu izdevās uzvarēt ar 21:16.

Pirmā seta izskaņā un otrā seta sākumā grieķi sāka spēlēt uz Pļaviņu, kādu taktiku līdz šim izvēlējušies arī citi latviešu pretinieki. Pļaviņš spēlēja pietiekami pārliecinoši gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā, dodot latviešiem iespēju iegūt divu punktu pārsvaru. Šeit gan nepacietīgi nospēlēja Regža, atdodot punktu pretiniekiem. Drīz vien sekoja vēl viena iespēja, kura šoreiz tika izmantota (8:6). Uzreiz pēc tam grieķi deficītu atspēlēja un saņēma iespēju arī izvirzīties vadībā, bet Regža glāba, gūstot arī punktu (9:8). Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 11:10.

Pēc atpūtas grieķi novirzīja spēli uz Regžu, uzreiz arī pārņemot vadību un iegūstot divu punktu pārsvaru. Situāciju laboja Pļaviņa serve, ar kuru pretinieki netika galā, pēc tam raidot bumbu autā. Tieši grieķu kļūdas uzbrukumos ļāva latviešiem seta izskaņu sagaidīt minimālā vadībā un tikt pie pirmās mačbumbas. To neizdevās izmantot un pēc Regžas serves sliktās uzņemšanas sākās problēmu jūra, kas beidzās ar zaudētu punktu. Pie setbumbas izspēlēs Regža kļūdījās uzbrukumā, kā rezultātā Latvijas duetam zaudēts sets ar 20:22.

Otro setu sekmīgāk sāka Grieķijas duets, izvirzoties vadībā ar 2:0. Ar atspēlēšanos latviešiem nesekmējās, bet pēc neparocīgas serves deficīts varēja pieaugt līdz trīs punktiem. Pļaviņam pietika prasmes divreiz izglābt situāciju, nezaudējot vēl vienu punktu. Drīz pēc tam Regža pēc ne tā labākā cēliena raidīja bumbu autā, situācijai kļūstot vēl sarežģītākai (6:9). Īstajā brīdī lieliski aizsardzībā vairākās epizodēs pēc kārtas nospēlēja Pļaviņš, kas ļāva sadeldēt deficītu līdz minimumam. Grieķi paņēma pārtraukumu un pēc tā kļūdījās uzbrukumā (9:9). Latvijas duets uz neilgu laiku nonāca arī minimālā vadībā, bet tad atdeva to pretiniekam. Neīstajā brīdī Zoupanis raidīja bumbu laukuma stūrī, tiekot pie eisa un mačbumbas. Pēc nākamās serves bumba lidoja autā, bet Zoupaņa uzbrukums atdūrās Regžas blokā (14:14). Brīdi vēlāk pie pirmās mačbumbas varēja tikt latvieši, bet Pļaviņš raidīja bumbu tīklā pēc lieliskas darbības aizsardzībā. Regža pretiniekiem deva iespēju izraut uzvaru, bet grieķi neprata to izmantot. Tiesa pēc divām izspēlēm cīņa bija galā. Pļaviņš nespēja gūt punktu, grieķiem šoreiz izdevību garām nelaižot.

Līdz ar to Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža Eiropas čempionātu noslēdza ar zaudējumu - 1-2 (21:16, 20:22, 17:19).

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa