09.10.2017. 23:41

Islandes futbola izlase pirms gada debitēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, aizkļūstot līdz ceturtdaļfinālam, bet nākamgad debitēs Pasaules kausa finālturnīrā. Par to islandieši parūpējās, šovakar savā laukumā izvairoties no sensācijām pret Kosovas izlasi un svinot uzvaru ar 2:0. Rezultātu pirmā puslaika izskaņā atklāja Gilvī Sīgurdsons, bet otrā puslaika vidū viņš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Gudmonsonam dzēst jautājumus par spēles un grupas uzvarētāju.

Tikmēr citā ļoti svarīgā I grupas spēlē notika cīņa par otro vietu – Ukraina savā laukumā uzņēma Horvātiju. Mača pirmajā pusē Ukraina uzbruka nedaudz vairāk, bet rezultātu izdevās atklāt horvātiem. Luka Modričs 64. minūtē izpildīja vispirms vienu centrējumu, bumba tika atsista, bet nonāca tieši atkal pie Modriča, kurš ar atkārtotu centrējumu atrada Kramariču, kurš ar galvu sita nekļūdīgi.

Vēl drošākas horvātu pozīcijas palika 70. minūtē, kad vēlreiz tika veikta lieliska tālā piespēle soda laukumā. Šoreiz bumbu uztvēra Ivans Rakitičs, kurš eleganti pārvirzīja bumbu gar vārtiem, un Kramaričs varēja mierīgi panākt 2:0. Horvātija līdz ar to ieguva otro vietu grupā un tiesības piedalīties pārspēlēs.

D grupas cīņā par otro vietu satikās divas Britu salu izlases – bez Gereta Beila palikusī Velsa un Īrija. Abām bija nepieciešama uzvara, bet pirmajā puslaikā Velsa bija daudz tuvāk vārtu guvumam, kā arī krietni vairāk kontrolēja bumbu. Taču 57. minūtē Īrijas uzbrukuma laikā velsiešu aizsargi pamatīgi kļūdījās, izlaižot gar vārtiem piespēlētu bumbu, kas nonāca pie pilnīgi brīvā Maklīna, kurš izvirzīja Īriju vadībā. Velsas centieni atspēlēties izrādījās nesekmīgi.

Tā ka Velsa nespēja gūt uzvaru, tad Serbijai mačā pret Gruziju būtu pieticis ar neizšķirtu, un vārti šajā mačā netika gūti visai ilgi. Bet 74. minūtē serbi tomēr dzēsa jautājumus par situāciju grupā un savu pirmo vietu, gūstot uzvaras vārtus. Serbija PK finālturnīrā piedalīsies otro reizi, taču iepriekš divreiz arī piedalījās kā Serbija un Melnkalne.

Īrijas un Horvātijas uzvaras ar ļoti nepatīkamām emocijām tika sagaidītas Slovākijā. Slovākija vakar izcīnīja otro vietu F grupā, taču, pēc visa spriežot, ar to būs par maz, lai saglabātu cerības kvalificēties finālturnīram. Pārspēlēs piedalīsies tikai astoņas no deviņām otro vietu ieguvējām, un pēc īru un horvātu uzvarām tieši Slovākija ir aiz borta. Vēl gan pastāv teorētiskas cerības pakāpties uz augšu, apsteidzot H grupas otro vietu, bet šis jautājums kļūs aktuāls tikai tajā gadījumā, ja pašreizējā H grupas otrā vieta Grieķija rītvakar savā laukumā nemācēs uzvarēt Gibraltāru.