13.06.2016. 07:24
Pitsburgas «Penguins» komanda svētdien uzvarēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas sestajā finālspēlē, ceturto reizi vēsturē iegūstot līgas galveno balvu.

Aizvadītajā mačā «Pengins» hokejisti izbraukumā ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) guva panākumu pār Sanhosē «Sharks» un sērijā līdz četrām uzvarām triumfēja ar 4-2.

Rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja viesu spēlētājs Braiens Dumolins. Kaut otrajā trešdaļā «Sharks» uzbrucējs Logans Kutūrs panāca izlīdzinājumu, tās beigās Kriss Letangs vēlreiz vadībā izvirzīja viesus. Savukārt pamatlaika beigās punktu mačam pielika zviedrs Patriks Hērnkvists.

«Penguins» komanda šo balvu pievienojusi 1991., 1992. un 2009.gadā izcīnītajiem tituliem, bet Kona Smita vārdā nosaukto balvu kā izslēgšanas turnīra vērtīgākais spēlētājs saņēma Pitsburgas vienības hokejists Sidnijs Krosbijs. Zīmīgi, ka arī iepriekšējās trīs reizes «Penguins» Stenlija kausu nodrošināja pretinieku laukumā.

Tikmēr «Sharks» vienība savā 25 gadus ilgajā vēsturē Stenlija kausa finālā sacentās pirmoreiz.

«Nebija viegli nokļūt tik tālu, īpaši kāda bija sezonas pirmā puse,» Krosbijs izteicās intervijā NBC. «Visi saliedējās, martā atrada spēkus un turpināja doties uz priekšu.»

«Penguins» kļuvusi par sesto komandu līgas vēsturē, kas Stenlija kausu ieguvusi pēc sezonas laikā piedzīvotas treneru maiņas, jo decembrī Maiks Salivans amatā aizstāja Maiku Džonstonu.

Pērn Stenlija kausa izcīņas finālā Latvijas vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas «Lightning» komanda ar 2-4 piekāpās Čikāgas «Blackhawks». Savukārt šogad konferences pusfinālā «Lightning» septiņās spēlēs atzina «Penguins» pārākumu, kamēr «Sharks» Rietumu konferences finālā sešos mačos uzveica Sentluisas «Blues».