08.06.2015. 23:36
Dienvidāfrikāņu vieglatlēts Oskars Pistoriuss, kuram pagājušā gada oktobrī tika piespriests piecu gadu cietumsods par netīšu slepkavību, šī gada 21. augustā tiks atbrīvots no ieslodzījuma.

2013. gada februārī Pistoriuss savās mājās Pretorijā, domādams, ka mājoklī ir ielauzies zaglis, caur aizslēgtām vannasistabas durvīm nāvējoši sašāva draudzeni Rīvu Stenkampu. Nākama gada septembrī sportists tika atzīts par nevainīgu slepkavībā ar iepriekšēju nodomu, bet oktobrī viņam tika piespriests piecu gadu cietumsods par slepkavību bez iepriekšēja nodoma. Pirmdien tiek ziņots, ka pēc desmit cietumā pavadītiem mēnešiem Pistoriuss šī gada augustā uz pārbaudes laiku tiks atbrīvots no ieslodzījuma.

Dienvidāfrikas Republikas likums soda izcietējiem paredz iespēju ātrāk tikt atbrīvotiem no ieslodzījuma, ja notiesātais cietumā ir pavadījis vismaz sesto daļu no paredzētā cietumsoda ilguma. Pistoriuss gan tiks rūpīgi uzraudzīts un, visticamāk, dienvidāfrikānim tiks nozīmēts mājas arests. Nogalinātās Rīvas Stenkampas vecāki atzīsts, ka cietumā pavadītais laiks nav bijis pietiekošs.

Oskars Pistoriuss piedzima ar iedzimtu pataloģiju, kas viņam liedza patstāvīgi pārvietoties, tādēļ 11 mēnešu vecumā topošajam paralimpietim un olimpietim tika amputētas abas kājas. Pēc izcilas paralimpieša karjeras, Pistoriuss sāka piedalīties vieglatlētikas sacensībās Olimpiskajos sporta veidos. 2011. gadā Pasaules čempionātā vieglatlētikā Dienvidkorejas pilsētā Degu sportists kļuva par pirmo cilvēku ar amputētām ķermeņa daļām, kurš izcīnījis kādu godalgu šajās sacensībās (sudrabs 4x400 metru stafetē). 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs Pistoriuss kļuva par pirmo sportistu ar amputētām abām kājām, kas piedalījies šajās spēlēs.

Izmantotie resursi:Oscar Pistorius out on probation in August -...MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties