10.01.2014. 12:45
Sidnejas turnīrā sakaujot trīs reitinga Top 10 pretinieces pēc kārtas, karjeras pirmo WTA vienspēļu titulu izcīnīja Bulgārijas pirmā rakete Cvetana Pironkova. Viņa savā pirmajā finālā ar 6:4, 6:4 pārspēja vācieti Andželiki Kerberi, kļūstot par Sidnejas turnīra vēsturē pirmo čempioni, kas titulu izcīnījusi, sacensības sākot kvalifikācijā.

Cvetana Pironkova šonedēļ Sidnejā aizvadīja karjeras labāko turnīru kopš 2010. gada Vimbldonas, kur viņa sensacionāli aizspēlējās līdz pusfinālam. Līdz Sidnejas turnīram Pironkova ne reizi nebija tikusi finālā, zaudējot visus astoņus pusfinālus. Bulgārijas pirmā rakete prata izmantot ātro segumu, gūstot vairākas uzvaras, kas viņai citos apstākļos diez vai izdotos.

Finālu no kvalifikācijas sasniegusī Pironkova savā pirmajā WTA titula mačā sacentās ar Vācijas pirmo raketi Andželiki Kerberi. Abas finālistes līdz šim tikušās divreiz, uzvaras dalot uz pusēm. 2011. gadā Nasau ITF turnīrā ar 6:3, 7:5 pārāka bija Kerbere, bet 2012. gadā WTA turnīrā Dohā Pironkova guva revanšu, zaudējot tikai piecus geimus (6:4, 6:1).

Kerbere finālā abos setos bija vadībā ar breiku, taču pārsvaru nenoturēja un katra seta 10. geimā pie rezultāta 4:5 zaudēja savu servi. 1. setā Kerberei ar "dropšotu" izdevās atspēlēt setbumbu, bet Pironkova ar teicamu diagonālo sitienu tūlīt realizēja otro iespēju. Bulgārijas tenisiste arī 2. setā turpināja labi spēlēt uzbrukumā un guva pelnītu uzvaru (6:4, 6:4), kļūstot par pirmo kvalifikāciju izgājušo tenisisti, kura uzvarējusi Sidnejā. Pironkovai beidzot karjeras pirmais WTA tituls.

Ieskaitot priekšsacīkstes, Pironkova astoņos mačos tikpat dienās zaudēja tikai vienu setu (kvalifikācjas 3. kārtā) un turnīra pēdējos trīs mačos divos setos tika galā ar trim Top 10 tenisistēm – pirms Kerberes no viņas raketes krita arī Sāra Erani un Petra Kvitova. WTA "Premier" turnīrā no kvalifikācijas nevienai nebija izdevies uzvarēt kopš 2010. gada jūnija, kad tādā veidā par Īstbornas čempioni kļuva Jekaterina Makarova.

(5) Angelique Kerber – Carla Suarez Navarro 6:2 6:4
Madison Keys – Bethanie Mattek-Sands 3:2 izst.
Bethanie Mattek-Sands – (1) Agnieszka Radwanska 7:5 6:2
(2) Petra Kvitova – Christina McHale 6:1 6:0
(3) Sara Errani – Lauren Davis 7:5 6:2
(5) Angelique Kerber – Kaia Kanepi 6:3 6:4
Lucie Safarova – (6) Caroline Wozniacki 6:4 7:6(7)
Carla Suarez Navarro – Ekaterina Makarova 7:6(4) 6:3
Madison Keys – Ajla Tomljanovic 6:0 3:6 7:6(3)
Kaia Kanepi – Victoria Duval 6:1 6:3
Lauren Davis – Jarmila Gajdosova 6:4 7:6(8)
Lucie Safarova – Francesca Schiavone 6:4 6:4
Tsvetana Pironkova – Sorana Cirstea 6:4 6:1
Varvara Lepchenko – Svetlana Kuznetsova 6:3 3:6 7:5

Piezīme: ar 8. numuru bija izlikta Slouna Stīvensa, taču ASV otrā rakete dalību no turnīra atsauca plaukstas locītavas savainojuma dēļ.

2005. Ališa Molika Austrālija

Hobārtas finālu nav izdevies sasniegt Austrālijas pirmajai raketei Samantai Stousurai. Viņa savu šodienas pretinieci Klāra Zakopalovu bija uzveikusi pēdējās trīs spēlēs, vienīgo zaudējumu čehietei piedzīvojot 2005. gadā. Šodien Stousura atkal bija sev raksturīgi bezspēcīga, spēlējot mājās, un cieta sagrāvi ar 3:6, 2:6. Interesanti, ka abas jau pavisam drīz tiksies atkal – "Australian Open" 1. kārtā.

Otrajā pusfinālā tikās divas kvalifikāciju izgājušas Spānijas tenisistes – Garbinje Mugurusa un Estrela Kabesa Kandela. Pēdējā vakar 2:40 stundu ilgā mačā uzveica Moniku Nikulesku un šodien kortā devās "ar tukšu bāku", spējot uzvarēt tikai vienā geimā – 0:6, 1:6.

20 gadus vecajai Mugurusai karjeras pirmais fināls, kamēr 11 gadus vecākajai Zakopalovai rīt būs 13. vienspēļu fināls. Čehietei finālos bēdīga 2-10 bilance, abus titulus izcīnot 2005. gadā – Hertogenbošā un Portorožā. Abas finālistes līdz šim tikušās vienreiz un aizvadījušas ļoti sīvu maču, kurā 2012. gadā Seulā ar 6:4, 4:6, 7:6(1) pārāka bija Zakopalova.