11.05.2015. 20:32
Austrijas hokeja izlase pirmdien pēc uzvaras pēcspēles metienu sērijā pār vāciešiem Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas kopvērtējumā pirms pēdējās kārtas apsteidz Latvijas valstsvienību cīņā par palikšanu elitē.

Austrija pirmdien ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēj Vācijas valstsvienību.

Mača pirmajā periodā aizritēja sīva cīņa ar mazliet lielāku austriešu pārsvaru. Trešdaļā Austrijas hokejisti izdarīja septiņus metienus pa pretinieku vārtiem, tikmēr Vācijas spēlētāji ripu somu vārtu virzienā raidīja vien piecas reizes. Otrajā trešdaļā austrieši izvirzījās vadībā, kad 34.minūtē Tomasa Rafla raidītā ripa ielidoja Somijas sargātajos vārtos.

Vācieši trešā perioda ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu, kad vārtus guva Markuss Kinks. Septiņas minūtes vēlāk Rafaels Roters atkal izvirzīja vadībā austriešus, panākot 2:1, bet divas minūtes līdz mača pamatlaika beigām vācieši atkal izlīdzināja spēles rezultātu. Vārtus Vācijas labā guva Patriks Reimers.

Papildlaikā neviena komanda vārtus neguva, tāpēc vienībām nācās noteikt uzvarētāju pēcspēles metienu sērijā, kur pārāka bija Austrija. Uzvaras vārtus austriešiem guva Konstantīns Komareks.

Pēc šīs cīņas A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešās spēlēs maksimāli iekrātajiem 18 punktiem ir Kanāda, bet no tās par pieciem punktiem atpaliek Zviedrija un Čehija. Tikmēr deviņi punkti ir Šveicei, bet septiņi punkti ir Vācijai, kam ar pieciem punktiem seko Austrija. Aiz tās ar četriem punktiem ir Latvija, bet trīs punktus iekrājusi Francija.

Tādējādi Austrija turpina cīnīties kopā ar Latviju un Franciju par palikšanu elites divīzijās.

Vēlāk pirmdien šīs apakšgrupas ietvaros plkst.21.15 Zviedrija spēkosies ar Franciju.