10.01.2015. 20:51
Šodien noslēdzies sestais, priekšpēdējais posms "Tour de Ski" sacensībās. Vīriešiem 15km slēpojumā a masu startu konkurence izvērtās tik sīva, ka uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams fotofinišs, bet sievietēm uzvarēja Terēza Johauga.

Jau pirms pēdējiem diviem posmiem bija skaidrs, ka tikai liela neveiksme var patraucēt norvēģieties Marita Bjergenas triumfam, jo tuvāko konkurenti viņa apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm. Šodienas desmit kilometru klasiskajā slēpojumā ar masu startu viņa gan palika otrā, taču Terēzai Juhaugai piekāpās vien par sekundi, līdz ar to kopvērtējumā neko daudz nezaudējot.

Jau distances pirmajā pusē tapa skaidrs, ka šī būs cīņa starp trim norvēģietēm - Bjergenu, Juhaugu un Heidi Vengu, kurām centās pievienoties arī poliete Justina Kovaļčika, taču neizturēja tempu un beigās atkrita uz septīto vietu. Juhauga guva savu pirmo uzvaru kādā no šīs sezonas "Tour de Ski" posmiem, bet Venga palika trešā. Kopvērtējumā gan Venga saglabā otro vietu, taču no Bjergenas atpaliek par divām minūtēm.

Vīriešu konkurencē par intrigas trūkumu sūdzēties nevar, un 15 km slēpojumā ar masu startu pirmo piecu vietu ieguvēji satilpa 0,7 sekunžu intervālā. Ar fotofiniša palīdzību tika noteikts, ka uzvaru svinējis Vācijas slēpotājs Tims Čarnke, kurš par nieka tiesu bija priekšā Kazahstānas slēpotājam Aleksejam Poltoraņinam. Trešā vieta Dario Koloņjam, savukārt kopvērtējuma līderi bija krietni zemākās vietās - Peters Nortugs 21. pozīcijā, bet viņa tuvākais sekotājs Martins Sundbijs palika astotais.

Sundbijs līdz ar to pietuvojies Nortugam kopvērtējumā līdz trīs sekunžu atstatumam, kas rītdien paredzētajā deviņu kilometru iedzīšanā nieks vien ir, savukārt Bjergenas pārsvaru gan konkurentēm apdraudēt būs grūti. Šo posmu sākums Itālijā paredzēts attiecīgi 13:00 un 14:00 pēc Latvijas laika.