07.04.2014. 15:40

Kurzemes pavasaris jau tradicionāli ir Latvijas orientēšanās sezonas atklāšanas sacensības, turklāt elites grupās pirmās dienas vidējā distance bija ar Pasaules ranga zīmogu un tas bija piesaistījis ļoti spēcīgu konkurenci gan vīriešu, gan sieviešu grupā.

Sieviešu grupā gan cīņa par augstākajām vietām izvērtās par Lietuvas čempionātu, jo, nestartējot spēcīgākajām Latvijas orientieristēm, pirmās trīs vietas ieņēma lietuvietes. Ātrākā bija Kristīne Ribokavaite, otrā, atpaliekot 41 sekundi, - Gabija Ražaitite, bet trešā, ar 3:25 atšķirību no līderes, - Sandra Paužaite. Labākā no latvietēm - Līga Valdmane - pēc pirmās dienas ierindojās 6.vietā.

Vīriešu elitē veiksmīga sadarbība izvērtās lietuviešu sportistiem, kas Vilius Aleliunas atnesa uzvaru. Aleliunas jau pie pirmā kontrolpunkta, kas sagādāja problēmas daudziem, par divām minūtēm noķēra tautieti Jonas Vitautas Gvildis un atlikušo distanci pārsvarā veica kopā. Dmitrijs Cvetkovs no lietuvieša atpalika 19 sekundes, bet patīkami pārsteidza Dāvis Dišlers, kuram šis ir pirmais gads pieaugušo konkurencē - spēcīgajā konkurencē Ozona sportistam trešā vieta, tikai 1:05 aiz uzvarētāja.

Divas stundas pēc Pasaules ranga apbalvošanas, pirmie orientieristi jau devās sprinta distancēs pa Liepājas ielām un piejūras kāpām. Distancei vijoties pa parkiem un Liepājas ielām varēja attīstīt lielu skriešanas ātrumu un kļūdas bija maz un nelielas, toties sarežģītajā kāpu daļā daudzi sportisti pieļāva liktenīgas kļūdas.

Sieviešu konkurencē atkal nepārspēta palika lietuviete Kristīne Ribakovaite, kura samērā vienkāršo distanci veica ātrāk par 10 minūtēm - 9:29. Līga Valdmane piekāpās tikai 38 sekundes un ierindojās otrajā vietā, bet cita lietuviete, Reda Enikijte, ieņēma trešo vietu.

Vīriešu elites distance prasīja vairāk laika un iekļāva pāris āķīgus kāpu punktus, kas bija izšķiroši galējā vietu sadalījumā. Par uzvarētāju kļuva Anatolijs Tarasovs ar laiku 12:27 un otrajā vietā ierindojās viņa Ozona kluba biedrs Marģers Kietis, atpaliekot 15 sekundes. Interesanta cīņa izvērtās par trešo vietu, jo abi galvenie pretendenti uz to - Jānis Tamužs un Rūdolfs Zērnis, pamatīgi kļūdījās uz 8.kontrolpunkta un pēc tam centās ar ātru skriešanu atpelnīt zaudēto. Veiksmīgāk tas izdevās OK Saldus pārstāvim Rūdolfam Zērnim, kurš ar lielisku ātrumu pēdējos distance kontrolpunktos izrāva pjedestāla vietu.

Kā jau tas bija sagaidāms, tieši otrās dienas garās distance, kas veda pa Bernātu kāpām, rezultāti, izšķīra galīgo vietu sadalījumu kopvērtējumā.

Gan sieviešu, gan vīriešu distancēs izcili otrās dienas sniegumi izdevās Baltkrievijas sportistiem, kas pārliecinoši izšķīra Kurzemes Pavasara kopvērtējumu sev par labu.

Sieviešu elitē no ceturtās vietas pēc pirmās dienas uz līderpozīciju izdevās pakāpties Anastasia Deņisovai, kura vienīgā veica distanci ātrāk par stundu - 55:34. Pārsvars pār tuvāko sekotāju otrajā dienā bija gandrīz piecas minūtes! Kristīne Ribakovaite bija spiesta atkāpties uz otro vietu kopvērtējumā, bet Sandra Paužaite saglabāja savu trešo pozīciju. Līga Valdmane (ZVOC-VBSS) kopvērtējumā finišēja turpat aiz pjedestāla - 4.vietā, 11:00 aiz uzvarētājas. Labu rezultātu uzrādīja Irita Puķīte no OK Kāpa, kura otrajā dienā bija ātrākā latviete un kopvērtējumā ierindojās 5.vietā.Vīriešu elitē neuzvarams bija baltkrievs Jurijs Tambasovs, kurš neatstāja daudz izredžu saviem konkurentiem, vienīgais distanci veicot ar ātrumu zem 5:00min/km un uzvarot otrajā dienā ar gandrīz piecu minūšu pārsvaru. "Pirmajā dienā es kļūdījos uz pirmo kontrolpunktu, man bija problēmas izprast ieplaku formas kontrolpunkta rajonā - es redzēju vairākas un nesapratu karti. Bet tad es visu sapratu un sāku atgūt zaudēto laiku. Pirmajā dienā apvidus bija ļoti izaicinošs, mani tas pārsteidza. Šodien (otrajā dienā - aut.piez.) distance bija vairāk fiziska, bija jāskrien pa atklātu mežu un, protams, daži kontrolpunkti, kas bija pie krasta, bija ļoti skaisti. Man nebija nekādu problēmu ar fizisko formu, es saglabāju tādu pašu ātrumu kā pirmajā dienā. Es domāju, ka mana lielā pārsvara noslēpums ir tāds, ka es nepieļāvu lielas kļūdas, tikai vienu uz varbūt 30 sekundēm. Es plānoju piedalīties arī Rīgas kausos, jo tā būs vēl viena vidējā Pasaules ranga distance un es ceru, ka man būs nopietna konkurence," tā uzvarētājs.

Vairāki sportisti, kas pirmajā dienā ierindojās labāko desmitniekā, garajā distancē nestartēja, tāpēc cīņa par atlikušajās pjedestāla vietām izvērtās starp Latvijas orientieristiem, no kuriem sekmīgākais bija Dāvis Dišlers, kurš ar ceturto labāko laiku otrajā dienā pakāpās uz otro vietu kopvērtējumā.  Kristaps Jaudzems (OK Saldus), šķiet, atgūst savu kādreizējo formu, un ar otro laiku otrajā dienā spēja izcīnīt trešo vietu kopvērtējumā, aiz sevis noturot Anatoliju Tarasovu, Marģeru Kieti un Jāni Krūmiņu (SK Briksnis).

Nākamais LK posms sagaidāms jau ākamajā nedēļas nogalē - Ziemeļu divdienas Carnikavas apkārtnē.