10.12.2013. 14:49
Pagājušajā nedēļā notikušajā pirmajā Pasaules kausa posmā orientēšanās ar slēpēm startēja četri Latvijas izlases dalībnieki, no kuriem veiksmīgākais bija Andris Kivlenieks ar 24. vietu sprinta distancē.

Somijas pilsētas Jillās apkārtnē no 4. līdz 8.decembrim notika pirmais Pasaules Kausa posms, kurā ziemas orientieristi sacentās garajā un vidējā distancē ar kopējo startu, individuālajā sprinta distancē un jauktajā sprinta stafetē.

Sacensību nedēļa sākās ar vidējo distanci, kuras norisi izjauca tehniskas problēmas, kuru rezultātā daudzi sportisti, tostarp arī Latvijas pārstāvji, daudzos kontrolpunktos nevarēja atzīmēties. Pēc nelielas vilcināšanās, sacensību organizatori izlēma anulēt sacensību rezultātus un atkārtot sacensības pirms tam plānotajā atpūtas dienā.

Līdz ar to pirmās oficiālās PK sacensības bija jauktā sprinta stafete, kurā 6 īsos etapos pamīšus startē sieviešu un vīriešu dalībnieki. Latvija komandu pārstāvēja Līga Valdmane un Andris Kivlenieks. Diemžēl jau pašā stafetes sākumā Valdmane pieļāva lielu kļūdu, un, kaut gan stafetes turpinājumā ar kopīgiem spēkiem izdevās pāris komandas apsteigt, galu galā komanda tika diskvalificēta 5.etapā trūktošas atzīmes kontrolpunktā dēļ.

Sekojošajā garajā distancē ar kopējo startu startēja ne tikai divi jau nosauktie sportisti, bet arī Raivo Kivlenieks.Līga Valdmane uzrādīja savu šī posma labāko rezultātu - 25.vieta no 34 startējušajām dalībniecēm, finišējot 20:30 aiz uzvarētājas.

Vīriešu konkurencē Andris Kivlenieks pirmajos apļos cīnījās par vietu pie labāko divdesmitnieka, taču pāris ceļu variantu kļūdas un viena nepareiza nogriešanās maksāja pāris vietas pēdējā aplī. Galu galā Andrim Kivleniekam 27.vieta, tikai vienu vietu priekšā brālim Raivo, kuram 28.vieta starp 48 sacensību dalībniekiem. Starpība ar līderi finišā bija 10:34 un 12:36 minūtes, attiecīgi.

Pārceltajā vidējā distancē ar kopējo startu Līgai Valdmanei 33.vieta starp 37 dalībniecēm, 11:38 aiz uzvarētājas.Vīriešu grupā sacensību Latvijas izlasi papildināja Nauris Neimanis. No Latvijas sportistiem labākais atkal bija Andris Kivlenieks, kurš, no līdera atpaliekot tikai 2:57, ierindojās 26.vietā. Naurim Neimanim 46.vieta no 49 sportistiem, bet Raivo Kivlenieks tika diskvalificēts.

Pēdējais starts Somijā bija sprinta distance ar individuālo startu. Sprinta dalībniekiem bija jāpiedzīvo kas nebijis - distances laikā gaisa temperatūra svārstījās 20 grādu amplitūdā atkarībā no tā, kurā vietā nogāzē sportists atradās.Sprinta distancē savu labāko rezultātu parādīja Andris Kivlenieks, kurš ierindojās 24.vietā, 1:13 aiz uzvarētāja. Raivo Kivlenieks, kurš vairāk ir iecienījis garās distances, sprintā finišēja ar 45. rezultātu no 47 startējušajiem.

Sieviešu grupā Līga Valdmanei 35.vieta starp 37 dalībniecēm.

Pēc pirmā PK posma, Andris Kivlenieks meklējams 26.vietā PK kopvērtējumā, Raivo Kivlenieks 34. un Līga Valdmane - 24.

Vēl notiks divi PK posmi - Norvēģijā un Zviedrijā janvārī, kā arī Eiropas Čempionāta ietvaros Krievijā, Tjumeņā, kas notiks februārī.

Uz treniņnometni Somijā bez nosauktajiem sportistiem bija devušies vēl vairāki potenciālie Latvijas izlases paŗstāvji gada svarīgākajās sacensībās - Eiropas Čempionātā, kas no 5.līdz 13.martam notiks Krievijā, Tjumeņā un Pasaules Junioru čempionātam, kas no 18. līdz 23. februārim norisināsies Igaunijā, Pilvas apgabalā.

Informāciju sagatavojaJānis TamužsLOF publisko attiecību komisijas vadītājsPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties